Bulyon ve Çeşniler, Editoryal İçerik, Özel İnceleme

Pacha İlikli Kemik Suyu


Yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla paça çorbasının kurutulmasıyla ürettikleri cipsleri incelediğimiz Pacha markasının bu kez hiçbir katkı maddesi içermeyen İlikli Kemik Suyu’nu inceliyoruz. Ürün 500 ml.’lik cam kavanozlarda satılıyor.

Ürün içeriğinde baktığımızda üründe sadece İlikli kemik suyu ve defne yaprağı bulunduğunu görüyoruz. Ürünü diğer ilikli kemik sularından ayıran en önemli özelliği yağ oranının düşük, protein oranının yüksek olmasıdır. Öyle ki ürün 500 ml.’lik tek kavanozda sadece 1,45 gr. yağ ihtiva ederken, bunun karşılığında içeriğinde 21 gr. protein bulunuyor. Bu haliyle 120 ml.’lik tek porsiyonda 0,35 gr. yağ içerirken – doymuş yağ ve kolesterol oranı sıfırdır. Ürün bunun yanında 5,11 gr. protein ve protein içeriğinde de 4,4 gr. kolajen bulunmaktadır.

Ürünün besin değerleri tablosunda dikkat çeken diğer bileşenler ise kalsiyum ve potasyum değerleridir. Ürün 120 ml.’lik tek porsiyonda 65 mg. Potasyum ve 80 mg. Kalsiyum içermektedir. Bu da 500 ml.’lik tek kavanozda 333 mg. Kalsiyum demek oluyor – ki bu kalsiyum oranı bir su bardağı sütten daha yüksektir. Ürünün ayrıca hiçbir katkı maddesi içermediğini ve buna rağmen vakumlu kavanozlarında bir yıla kadar raf ömrüne sahip olduğunu da ayrıca belirtmek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: İlikli kemik suyu, Defne yaprağı
🔎Pacha İlikli Kemik Suyu Besin Değerleri
👉Enerji 24 kcal
👉Karbonhidrat Yoktur
👉Yağ 0,35 gr.
👉Protein 5,1 gr.
👉Potasyum 65 mg.
👉Kalsiyum 80 mg.
👉Tuz 0,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (120 ml.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editöryal içerik yayınıdır. Editöryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Editöryal içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri