Dondurma ve Buzlar

Pernigotti Il Gelato Klasik Dondurma


Dondurma incelemelerimize sizler tarafından sorulan Pernigotti’nin stick dondurma olarak adlandırılan klasik çeşidiyle devam ediyoruz. Ürün 100 ml.’lik paketlerde satılıyor ve Sanset Gıda tarafından Kırklareli’ndeki fabrikada üretiliyor. Ürünün dondurma niteliğinde olduğunu söyleyelim. Ürün temel olarak %67,5 oranında Tam yağlı sade dondurma ve %32,5 oranında Sütlü Çikolata içeriyor.

Ürün içeriğine baktığımızdaysa tam yağlı sade dondurma içeriğinde ilk 3 sırada; Su, Süt kreması ve Şeker olduğunu görüyoruz. Üründe süt içeriği sadece süt kremasıyla sınırlı değil; Ayrıca susuz süt yağı, Süt proteini, Yayık altı suyu tozu, Yağsız süt tozu ve Peynir altı suyu tozu gibi çok sayıda farklı süt bileşenlerini de içeriyor. Ürün bu haliyle toplamda %12 oranında Süt yağı içermektedir. Sade dondurma içeriğinde ayrıca yumurta sarısı tozu ve hindiba lifi gibi bileşenlerin yanı sıra doğal aroma verici olarak Vanilya yer alıyor. Dondurma içeriğinde tek katkı maddesi olarak kıvam arttırıcılar yer alırken, son dönemde çeşitli haberlere konu olan keçiboynuzu gamı ve tara gam bulunuyor.

Ürünün sütlü çikolata içeriğinin de piyasadaki birçok dondurma ve çikolatadan daha sade olduğunu söyleyebiliriz. Sütlü çikolata içeriğinde ilk sırada şeker yer alırken, sırasıyla Kakao yağı, Süt tozu ve Kakao kitlesi içerdiğini görüyoruz. Sütlü çikolatada ayrıca emülgatör olarak ayçiçek lesitini ve aroma verici olarak yapay vanilin yerine doğal vanilya kullanılıyor.

Ürün bu haliyle 100 ml.’lik tek pakette 373 kcal gibi yüksek oranda kalori içeriyor. Ürünün tek paketinde 26 gr. şeker yer alırken buna sütten gelen laktoz da dahil olarak yaklaşık 13 tane küp şekere denk geldiğini söyleyebiliriz. Üründe ayrıca süt yağı ve kakao yağından gelen toplam 27 gr. yağ ve 5,6 gr. protein bulunduğunu da söyleyebiliyoruz. Üründe koruyucu katkı maddesi veya nişasta bazlı şeker ya da tatlandırıcı bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Tam yağlı sade dondurma (%67,5) [Su, Süt kreması, Şeker, Susuz süt yağı, Süt proteini, Yayık altı suyu tozu, İnülin (Hindiba lifi), Yağsız süt tozu, Yumurta sarısı tozu, Peyniraltı suyu tozu, Doğal aroma verici (Vanilya), Kıvam arttırıcılar (Keçiboynuzu gamı, Tara gam)], Sütlü Çikolata (%32,5) [Şeker, Kakao yağı, Süt tozu, Kakao kitlesi, Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Doğal aroma verici (Vanilya)]
🔎Pernigotti Il Gelato Kalsik Dondurma Besin Değerleri
👉Enerji 373 kcal
👉Şeker 26 gr.
👉Yağ 27 gr.
👉Protein 5,6 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek paket (100 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri