Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

Bee’o On The Go “Zerdeçal Zencefil & Tarçın”


Beeo markasıyla piyasaya çıkan ve kış aylarında tüketimi önem kazanan – tek kullanımlık bir arı ürününü Özel İnceleme kapsamında değerlendiriyoruz; Bee’o On the go. Ürün 7 gr.’lık 7’li paketler halinde satılıyor. Bu haliyle tek kullanımlık paketlerde satılan ürün doğrudan ya da su, süt, meyvesuyu, yoğurt gibi ılık ya da soğuk gıdalara eklenerek tüketilebiliyor. Burada önemli bir dipnot var; ürünün “çok sıcak” gıdalara doğrudan katılması önerilmiyor. Çünkü yüksek sıcaklıklara maruz kalan ham balın antioksidan özelliği kayboluyor. Ama ürünü soğuk veya ılık gıdalara veya içeceklerinize katabilir veya doğrudan tüketebilirsiniz. Özellikle kış aylarında bal-zerdeçal-zencefil-tarçın dörtlüsüne ihtiyaç duyanlar için pratik bir çözüm olarak görülebilir.

Gelelim ürünün içeriğine; %94 oranında Ham bal içeren üründe bunun yanısıra %2 saf propolis, %2 zerdeçal, %1 zencefil ve %1 oranında tarçın bulunuyor. Bu haliyle 7 gr.’lık tek adette 6,58 gr. ham balın yanısıra propolis ve doğal bitki karışımları yer alıyor.

Ürünün özellikle fenolik bileşenler açısından zengin bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, literatürde “raw honey” olarak bilinen, pastörize ve polenleri tutacak sekilde filtre edilmemiş yani herhangi bir ısıtma ve filtrasyon işlemine uğramamış olan “ham bal” yüksek oranda vitamin ve antioksidan özelliğe sahip fenolik ve flavanoid yapıdaki bileşenler içeriyor. İçeriğindeki propolis ise bilinen en güçlü antioksidandır. Bunun yanı sıra propolisin antiviral, antimikrobiyal ve antifungal özelliği de mevcuttur. Zencefil de 400 farklı doğal bileşen içeriyor. Keza yine zerdeçalın içeriğinde bulunan flavanoid bir bileşen olan kurkuminin yanısıra; C, E ve A vitamini yer alıyor. Özellikle boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyonu gibi üst solunum yolları hastalıklarının çok yaygın olduğu kış aylarında bir gıda takviyesi olarak değerlendirilebilir niteliktedir.

Üründe ilave yağ, şeker, koruyucu veya herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Ürünün besin değerleri açısından bakıldığındaysa; 7 gr.’lık tek adette 23,5 kcal enerji verdiğini görüyoruz. Ürünün tek adedinde 5,7 gr. Karbonhidrat, 0,35 gr. protein, 0,84 mg. Kalsiyum yanısıra Magnezyum, Çinko ve demir gibi doğal bileşenler yer almaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Ham Bal (%94), Saf propolis (%2), Zerdeçal (%2), Zencefil (%1), Tarçın (%1)
🔎Bee’o On the Go Besin Değerleri
👉Enerji 23,1 kcal
👉Karbonhidrat 5,7 gr.
👉Protein 0,35 gr.
👉Kalsiyum 0,84 mg.
👉Magnezyum 0,28 mg.
👉Çinko 0,05 mg.
👉Demir 0,01 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (7 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri