Gazlı İçecek

Torku No On Fors Bitki Özlü Gazlı İçecek


Geçtiğimiz yıl kolaya rakip olarak çıkarttığı gazlı içecekten sonra Torku şimdi de içeriğinde vitamin ve mineral ilaveleri bulunan No On Fors çeşidiyle raflarda yer alıyor. Ürün 250 ml.’lik kutularda satılıyor. Ürünün bu seferki etiket beyanına göre fason olarak değil Torku’ya ait Konya’daki Panagro Tarım Meyve İşleme Tesisi’nde üretildiği görülüyor. Ürün içeriğinde koruyucu, renklendirici, nişasta bazlı şeker veya tatlandırıcı bileşenler yer almıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada neredeyse her tür gazlı içecekte yer alan bileşenler olarak; Su, Şeker ve Karbondioksit bulunuyor. Ürün 100 ml.’de 11,1 gr. ilave sofra şeker içeriyor. Bu da ürünün 250 ml.’lik tek kutusunda 27,8 gr. yani yaklaşık 14 tane küp şeker kadar ilave şeker olduğunu gösteriyor. Bu haliyle liften yoksun şekilde tüketilen gazlı içeceklerde olduğu gibi bu içecekte de vücudunuza yüksek oranda ve yoğun şeker yükü alıyorsunuz. Üründen alınan kalorinin tamamına yakınının da ilave şekerden geldiğini belirtmek gerekiyor.

Ürün bu temel bileşenlerin yanı sıra; Bitki özlü konsantre içeriyor. Bu konsantrenin oranı yüzdelik veya bindelik dilimde tüketiciye beyan edilmiyor. Konsantre içeriğinde sırasıyla Ginseng, Keçiboynuzu, Meyan kökü, Gingko Biloba ve Kırmızı pancar gibi farklı iklim ve ülkelerde yetişen bitkiler olduğunu görüyoruz. Üründe bu bitki özlü konsantrenin yanı sıra içeriği ve çeşitlerini bilmediğimiz doğal aroma vericiler olduğunu anlıyoruz. Ürün bunların yanı sıra çeşitli vitamin ve mineral katkıları içeriyor. C vitamini ve B grubu vitaminlerin yanında üründe Çinko ve Selenyum ilavesi göze çarpıyor. Ürün bu haliyle tek kutu tüketimiyle günlük C vitamini ihtiyacının tamamını, Çinko ve Selenyum ihtiyacının ise %18,75’ini karşılamaya yetiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker, Karbondioksit, Bitki Özlü Konsantre (Ginseng, Keçiboynuzu, Meyan kökü, Gingko Biloba, Kırmızı pancar), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal aroma vericiler, Vitaminler (C vitamini, B3 vitamini, B6 vitamini, B9 vitamini, B12 vitamini), Mineraller (Çinko, Selenyum)
🔎Torku No On Fors Bitki Özlü Aromalı Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 112,5 kcal
👉Şeker 27,8 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
👉C vitamini 87,5 mg.
👉B3 vitamini 16 mg.
👉B5 vitamini 6 mg.
👉B6 vitamini 1,4 mg.
👉B9 vitamini 37,5 mcg.
👉B12 vitamini 0,46 mcg.
👉Çinko 1,88 mg.
👉Selenyum 10,3 mcg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri