Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

VitAgil Fer Demir İçeren Damla


Son yıllarda özellikle çocuklara yönelik olarak çokça konuşulan demir takviyeleriyle ilgili gerek devletin karşıladığı çeşitli takviye edici gıdalar, gerekse eczanelerde karşımıza çıkan farklı markalara ait ürünler bulunuyor. Bugün inceleyeceğiz VitAgil Fer ise günlük demir ihtiyacının %60’dan fazlasını yarım ölçekte alabileceğiniz keçiboynuzu özü ile tatlandırılmış damla formunda takviye edici gıda olarak satışa sunuluyor.

Üründe temel bileşenler olarak Ferrik Pirofosfat ve Prebiyotik olarak da İnülin bulunuyor. Üründe kullanılan demir kaynağı; İspanya menşeli Lipofer patentli mikroenkapsüle demir kaynağıdır. Çocukların dişlerinde kararma yapmaması ve diğer demir kaynaklarındaki gibi metalik tada sahip olmaması gibi özellikleri barındıran bileşen, gıdalarla birlikte kullanımda da gıdalarla etkileşime girmiyor. Üründe kullanılan İnülin ise, daha önce farklı ürün incelemelerinde de değindiğimiz haliyle bağırsak florasını düzenleyen önemli bir prebiyotik bileşen olarak dikkat çekiyor. Ürün ayrıca tatlandırıcı olarak sadece keçiboynuzu özü içeriyor.

Ürün 0,5 ml’lik tek damlada içerdiği 8,5 mg. Demir ile günlük ihtiyacın %60,7’sini karşılıyor. Üründe ayrıca 0,5 ml’de 10 mg. İnülin vücuda alınıyor. Ayrıca demir takviyesi alımı sonrasında çocuklarda ortaya çıkabilen kabızlık probleminin önüne geçebilmek adına üründe inülin ile demirin bir arada yer aldığını da söylemek gerekiyor.

Temel bileşenlerin yanı sıra ürün içeriğinde kıvam arttırıcı olarak Gliserol ve koruyucu olarak da Potasyum Sorbat bulunduğunu belirtelim. Ürünün tek dozunun 0,5 gr. olduğu kabul edildiğinde vücuda alınan bu katkı maddelerinin sıradan bir endüstriyel ürüne oranla çok daha düşük olduğunu söylemek gerekiyor. Üründe ilave şeker, tatlandırıcı veya aroma verici katkı maddesi ise bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Kıvam arttırıcı (Gliserol), Deiyonize su, Keçiboynuzu özü, Ferrik Pirofosfat, Prebiyotik (İnülin), Koruyucu (Potasyum Sorbat)
🔎VitAgil Fer Keçiboynuzu Özü ile Tatlandırılmış Takviye Edici Gıda Besin Değerleri
👉Demir 8,5 mg.
👉İnülin 10 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek damla (0,5 ml.) için verilmiştir.Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri