Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Kahvaltılık Gevrek ve Tahıllar, Özel İnceleme

Pachanola Kolajenli Kırmızı Meyveli Granola


Yağ oranı azaltılmış kolajen cipsleriyle geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız ve sizlerin de ilgisini çeken Pacha markası, ürün çeşitliliğini arttırarak bu sefer Kolajenli Granola’yı tüketiciyle buluşturdu. İçeriğinde pacha cips de bulunan yulaf ezmesi ve meyveli Pacha Nola ürününü inceleyeceğiz. Ürün 300 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ambalaj üzerinde Şeker İlavesiz, Koruyucusuz, Yüksek lif ve Protein kaynağı ifadeleri yer alıyor. Ayrıca 4100 mg. doğal kolajen içerir ifadesi de dikkat çekiyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Yulaf ezmesi, Elma suyu konsantresi ve Hurmalı Pacha Cips olduğunu görüyoruz. Üründe ağırlıklı olarak – %76 oranında yulaf ezmesi yer alırken, ilave şeker bulunmayan ürünün elma suyu konsantresi ile tatlandırıldığını görüyoruz. Üründe ayrıca içeriğinde yüksek oranda sığır paça ile hurma bulunan pacha cips yer alıyor. Elma suyu konsantresi ile Pacha cips oranı ise tüketiciye beyan edilmiyor. Pacha cips içeriğinde ayrıca elma sirkesi, kakao, tarçın ve tuz bulunuyor.

Üründe bu temel içeriklerin yanı sıra kırmızı meyveler yer alıyor. Sırasıyla %7 oranında kurutulmuş ahududu, %1 oranında kurutulmuş karadut, aynı oranda kurutulmuş çilek ve yine aynı oranda kurutulmuş böğürtlen bulunan üründe böylelikle %10 oranında meyve içeriği yer alıyor. Ürün bu doğal meyveler haricinde aroma verici veya tatlandırıcı katkı maddesi içermiyor. Üründe son sırada ise tarçın bulunduğunu görüyoruz.

Bu haliyle sade içeriğiyle dikkat çeken ürün 350 gr.’lık tek pakette yaklaşık 10 porsiyon ürün içeriyor. 40 gr.’lık tek porsiyon üründe 27 gr. Karbonhidrat yanı sıra 4 gr. Lif bulunuyor. Üründe sadece 1 gr. yağ bulunurken, 5 gr. proteinin 4,1 gr.’lık kısmı kolajenden ibarettir. Son olarak ürünün içeriği itibariyle soya içermediğini, Paleo ve Keto dostu beslenme diyetlerini de desteklediğini belirtmek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Yulaf ezmesi (%76), Elma suyu konsantresi, Hurmalı Pacha Cips [Paça (Sığır), Hurma (%34), Elma sirkesi, Kakao, Tarçın, Tuz], Kurutulmuş Ahududu (%7), Kurutulmuş karadut (%1), Kurutulmuş çilek (%1), Kurutulmuş böğürtlen (%1), Tarçın
🔎Pacha Nola Kırmızı Meyveli Kolajen Granola Besin Değerleri
👉Enerji 145 kcal
👉Karbonhidrat 27 gr.
👉Yağ 1 gr.
👉Protein 5 gr.
👉Lif 4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (40 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Editoryal içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri