Gündem Özel

Hünnap firmasının dayanaksız ithamlarıyla aleyhimizde verilen ihtiyadi tedbir kararı üst mahkeme tarafından ortadan kaldırıldı!


Hünnap markasıyla “Sadece eczanelerde!” diye yıllarca eczanelerde satılarak pazarlanan, fason üretim modeliyle üretilmesine karşın “kendi tesislerinde” üretiyor gibi beyanlar vererek reklamı yapılan Keçiboynuzu Özü ürününü bundan 2 yıl önce yayınlarımıza konu etmiştik. Gerçekleri etiket bilgileri doğrultusunda açıkladığımız, kamuoyunu ve takipçilerimizi bilgilendirdiğimiz tarafsız ve bağımsız paylaşımlarımız ise ticari zarar görecekleri gerekçesiyle mahkemelere taşınmıştı. Hakkımızda toplamda 1 milyon₺’yi bulan tazminat talepleriyle açılan davalarda bugüne kadar aleyhimize hiçbir karar çıkmadı.

Bunlardan Bakırköy 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam eden davaya ilişkin ise önceki gün İstinaf mahkemesinden çok önemli bir karar çıktı! 25.02.2021 tarihinde hesaplarımız hakkında verilen haksız ihtiyadi tedbir kararını bozan İstinaf mahkemesi, kesin kararını 23.09.2021 tarihinde yayınladı. Verilen kararda; “…doğrudan kişi üzerinde sonuç doğuracak şekilde somutlaştırmadan ne üzerine ve ne şekilde verildiği açıklanmadan ihtiyadi tedbire hükmedilmesinin mümkün bulunmadığından davalı vekilin istinaf başvurusunun kabulü ile ihtiyadi tedbir talebinin kaldırılmasına dair hüküm kurulmuştur. Yukarıda açıklanan nedenlerle; İhtiyadi tedbire itiraz eden davalı vekilinin istinaf başvurusunun kabulüne KESİN olarak oy birliğiyle karar verilmiştir.” ifadeleri yer almaktadır.

Bu haliyle aylardır bizi dayanaksız ithamlarla hukuka karşı yayınlar yapmakla suçlayan, ilk derece mahkemeden aldıkları dayanaksız ihtiyadi tedbir kararlarıyla yayınlarımızı durdurmaya, susturmaya ve bizi baskılamaya çalışan Hünnap firmasına İstinaf mahkemesi en iyi cevabı hukuk nezdinde vermiştir.
Onlar susuyor, trolleri konuşuyor.
Biz susuyoruz, hukuk konuşuyor.
Tüketiciler kim kandırıyor kim doğruyu söylüyor, görüyor.

#NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri