Gündem Özel

Rekabet Kurumu cezaları sonrasında CarrefourSA’dan da açıklama yapıldı.


Rekabet Kurumu’nun 5 zincir market hakkında verdiği toplam 2,8 milyar TL’lik rekor ceza hakkında marketler tek tek açıklama yayınlamaya devam ediyor. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. açıklaması sonrasında Migros Türkiye ve Şok Marketler tarafından yapılan açıklamalara bugün Carrefoursa Carrefour Sabancı Marketler zinciri tarafından da açıklama geldi. Yapılan açıklamada “şirketimiz aleyhine verilen karara ilişkin kamuoyunu doğru bilgilendirme gereği hasıl olmuştur” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada 1993 yılında ilk Carrefoursa mağazasının açılışından itibaren doğru ürün, doğru fiyat ve doğru hizmet misyonu ile devam eden süreçte 11 bin çalışan ile günde 500 bin kişiye verilen hizmetin yanı sıra; ayda 8 milyon kişiye de online hizmetler verildiği aktarıldı. Açıklamada ayrıca tüm dünyanın önemli bir mücadele verdiği, ekonomik sıkıntıların yaşandığı ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle gelişmiş Avrupa ülkelerinde bile rafların boşaldığı pandemi sürecinde temel ihtiyaçların karşılanması, ürünlere en uygun ve en hızlı şekilde ulaşılabilmesi için canla başla çalışıldığı ifade edildi.

Rekabet Kurumu’nca şirketimiz aleyhine ileri sürülen hususların hiçbirini kabul etmediğimizi ve yasal haklarımız doğrultusunda kararın iptali için yargı yoluna başvuracağımızı belirtmek isteriz

carrefour sabancı ticaret merkezi a.ş.

Carrefoursa açıklamasında ayrıca dünyadaki tedarik sorunlarının maliyet baskısınıarttırdığı ve yükselen enerji fiyatlarıyla küresel enflasyonun daha da yukarı çekildiği vurgusuyla ülkemizde de enflasyonun olumsuz seyrini sürdürdüğü belirtildi. Bu kapsamda açıklamada; “Carrefoursa olarak fiyat artış taleplerini tüketiciye yansıtmama konusunda tüm gücümüzle azami mücadele vermekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda Rekabet Kurumu tarafından verilen idari para cezaları hakkında yasal hakların kullanılacağı,kararın iptali için yargıya başvurulacağı belirtildi. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Rekabet Kurumu’nca şirketimiz aleyhine ileri sürülen hususların hiçbirini kabul etmediğimizi ve yasal haklarımız doğrultusunda kararın iptali için yargı yoluna başvuracağımızı belirtmek isteriz” ifadeleri yer aldı.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri