Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Beeo Propolis Keçiboynuzu Ham Bal


Daha önce de keçiboynuzu içeren çeşitli ürünler paylaşmıştık fakat BEE’O markasıyla satışta olan ve Keçiboynuzu yanı sıra Propolis ile Ham Bal içeren ürünü inceleyeceğiz. BEE’O Keçiboynuzu Ham Bal ürünü 190 gr.’lık cam kavanozlarda satılan kahvaltılık bir ham bal karışımı olup; sözleşmeli arıcılık modeliyle üretilmektedir. Ürün ambalajı ön yüzünde Propolis, Keçiboynuzu ve Ham Bal olarak sıralansa da, üründe sırasıyla Ham Bal, Keçiboynuzu ve Propolis bulunmaktadır.

Ürünün içeriğine baktığımızda %87 oranında Ham bal ve %12 oranında Keçiboynuzu içerdiğini görüyoruz. Üründe ayrıca %1 oranında Propolis yer alıyor. Bu haliyle üründe ilave katkı maddeleri, ilave şeker, yağ ve koruyucu bileşenler yer almıyor. Daha önce de çokça bahsettiğimiz üzere; Ham bal aslında balın doğal yani işlenmemiş hali demektir. Hem işlenmemiş hem de pastörizasyon işleminden geçirilmemiş baldan bahsediyoruz. Bu haliyle ürünün tek kavanozda 165 gr. Ham bal içerdiğini de belirtelim. Bu oranda ham bal içeren bu üründe haliyle ilave şekere gerek duyulmuyor. Ürünün 10 gr.’lık tek porsiyonda 8 gr. Karbonhidrat içerdiğini belirtelim. Buna baldan gelen doğal şeker de dahildir. Ürün ayrıca 10 gr.’da 0,4 gr. Lif içermektedir.

Üründe bunun yanısıra keçiboynuzu bulunuyor. Daha önceki bazı paylaşımlarda keçiboynuzundan çokça bahsetmiştik. Bilimsel adı Ceratonia Siliqua olan Keçiboynuzu meyvesi özellikle Akdeniz ikliminin hakim olduğu coğrafyalarda yetişen son derece besleyici bir meyvedir. Özellikle yüksek oranda kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum içeren keçiboynuzunda ayrıca yüksek oranda lif de bulunuyor. Bu haliyle keçiboynuzunun kalp ve damar hastalıkları ile mide ve bağırsak hastalıkları üzerinde olumlu etkileri bilimsel çalışmalarda saptanıyor. Bu haliyle; %12 oranında keçiboynuzu içeren üründe gerek baldan gerekse keçiboynuzundan gelen çeşitli vitamin ve mineraller de yer alıyor. Ürünün tek porsiyona denk gelen 1 tatlı kaşığı yani 10 gramında 0,25 mg. Demir ve 70 mg. antioksidan içerik yer alıyor. Üründe ayrıca kalsiyum, magnezyum ve B6 vitamini yer alıyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Ham Bal (%87), Keçiboynuzu (%12), Propolis (%1)
🔎Beeo Keçiboynuzu Ham Bal Besin Değerleri
👉Enerji 33 kcal
👉Karbonhidrat 8 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,07 gr.
👉Lif 0,43 gr.
👉Kalsiyum 0,5 mg.
👉Magnezyum 0,6 mg.
👉Demir 0,25 mg.
👉Toplam Fenolik Bilişenler 15 mg.
👉Toplam Flavonoid Bileşenler 5 mg.
👉Toplam Antioksidan Kapasitesi 70 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (10 gr.) için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri