Editoryal İçerik, Hazır Yemek, Özel İnceleme

Yayla Yemek Hazır Etli Kuru Fasulye


Çeşitleri her geçen gün artan ve geleneksel yemeklerimizi yemeye hazır konseptiyle sunan ürünleri incelemeye devam ediyoruz. Bu yayında Yayla Yemeye Hazır Etli Kuru Fasulye’yi inceleyeğiz. Ürün içeriğinde herhangi bir katkı maddesi, korucuyu, aroma verici veya aroma arttırıcı bulunmuyor. Ürün tüketime hazır olarak 250 gr.’lık BPA’sız ambalajlarda satılıyor ve 125 gramı tek porsiyon olarak kabul ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada suyun yanı sıra; %18 oranında fasulye, %11 oranında kuşbaşı dana eti ve Et suyu olduğunu görüyoruz. Üründe bulyon veya benzeri katkılardan ziyade, et suyu kullanılması “ev yemeği” niteliği kazanmasında önem arz ediyor. Ürün bu haliyle tek pakette 45 gr. fasulye ve 27,5 gr. kuşbaşı dana eti içeriyor.
Üründe domates püresi, biber salçası, tuz, soğan, sarımsak ve karabiber gibi evde yapılan yemeklerde kullanılan tarife uygun bileşenler yer alıyor. Ürün bitkisel yağ olarak da Ayçiçek yağı ve Zeytinyağı içeriyor. Üründe bu iki yağın oranı %3 olarak verilmiş. Üründe bunların yanı sıra herhangi bir koruyucu veya aroma verici bileşen ise yer almıyor. Ürünün raf ömrünün uzun olması ise BPA’sız özel teknoloji ambalaja bağlanıyor.

Ürünün besin değerlerine geldiğimizdeyse; tek porsiyonda 145 kcal enerji verdiğini görüyoruz. Ürün tek porsiyonda 17,6 gr. Karbonhidrata karşılık 2,6 gr. Lif içeriyor. Üründe tek porsiyonda 4,6 gr. yağ ve 10,9 gr. protein bulunuyor. Üründeki protein fasulyeden ve etten geliyor. Ürün ayrıca tek prosiyonda 1 gr. tuz içeriyor. Bu haliyle üründen alınan kalorinin %30’uınun proteinden geldiğini ve bunun da kuru fasulyenin önemli bir protein kaynağı olduğunu gösterdiğini söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Fasulye (%18), Kuşbaşı Dana eti (%11), Et suyu, Domates püresi, Bitkisel yağ (Ayçiçek yağı, Zeytinyağı) (%3), Biber salçası, Tuz, Soğan, Sarımsak, Karabiber
🔎Yayla Etli Fasulye Besin Değerleri
👉Enerji 145 kcal
👉Karbonhidrat 17,6 gr.
👉Yağ 4,6 gr.
👉Protein 10,9 gr.
👉Lif 2,6 gr.
👉Tuz 1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (125 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri