Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Kuruyemiş ve Kurumeyve, Organik, Özel İnceleme

Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımı Kayısı Badem & Vişne


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımlarından Kayısı, Badem ve Vişne çeşidini inceliyoruz. Ürün 50 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. Ürün ambalajında “Yüksek lif içerir”, “Bol potasyum içerir” ve “Kalsiyum kaynağı” ifadeleri dikkat çekiyor. Mevzuat çerçevesinde yapılan bu beyanlar kayısı, badem ve vişneden gelen besin değerlerini yansıtmaktadır. Ürünün özellikle Organik kuruyemiş karışımı olması açısından kolay rastlanır bir ürün olmadığını vurgulamak gerekiyor. Üründe kullanılan bileşenlerin Organik sertifikalı olmasının yanında Türkiye menşeli olduğunu da ayrıca söyleyelim. Öyle ki, mevsiminde hasat edilerek doğal yöntemlerle Malatya’da kurutulan günkurusu kayısı ve Datça’da hasat edilen çiğ bademler üründe yer almaktadır. Ürün Işık Tarım Ürünleri tarafından üretilmekte olup, ECOCERT IMO tarafından organik sertifikası almıştır.

Gelelim ürün içeriğine… Ürünün %60 oranında organik günkurusu kayısı, %20 organik çiğ badem ve %20 oranında organik infüze kuru vişne içerdiğini görüyoruz. Kuru vişnenin kurutma işlemi aşamasında, organik vişnelerin organik elma suyu konsantresi ile infüze edilerek, organik ayçiçek yağıyla kurutulduğunu belirtmek gerekiyor. İnfüze işleminde kurutma işlemi haricinde ürünün herhangi bir katkı ya da koruyucu bileşene tabi tutulmadığını da söyleyelim. Üründe bu temel bileşenler haricinde ilave şeker, aroma verici veya herhangi bir katkı maddesi de bulunmuyor.

Ürün bu haliyle 50 gr.’lık tek pakette 23,2 gr. Karbonhidrat, 3,5 gr. Protein, 5,9 gr. yağ ve 5,4 gr. Lif içeriyor. Üründe ayrıca tek pakette günlük potasyum ihtiyacının %28’ini karşılamaya yetecek 557 mg. Potasyum ve günlük kalsiyum ihtiyacının %8’ini karşılamaya yetecek 62 mg. Kalsiyum bulunduğunu belirtelim. Tuz ilavesi bulunmayan üründe tuz oranı ise sıfır olarak beyan edilmektedir. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Organik gün kurusu kayısı (%60), Organik çiğ badem (%20), Organize infüze kuru vişne (%20) [Organik vişne, Organik elma suyu konsantresi, Organik ayçiçek yağı]
🔍Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımı Besin Değerleri
👉Enerji 171 kcal
👉Karbonhidrat 23,2 gr.
👉Yağ 5,9 gr.
👉Protein 3,5 gr.
👉Lif 5,4 gr.
👉Potasyum 557 mg.
👉Kalsiyum 62 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (50 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri