Barlar, İlave Şekersiz

Züber Kidz Çilekli Meyve Küpü


Türkiye’de ilave şekersiz ve katkısız atıştırmalık ürünlerini yaygınlaştıran ve her geçen gün çeşitliliğini arttıran Züber markasıyla piyasaya çıkan yeni bir ürünü inceleyeceğiz; Züber Kidz Çilekli Meyve Küpü. Ürün 49 gr.’lık paketlerde satılıyor ve ambalajında çocukların sevdiği Minions çizgi filmine ait çeşitli karakterler yer alıyor. Ürün içeriğinde ilave şeker, tatlandırıcı, aroma verici veya koruyucu herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor.

Ürün içeriğinde ilk sırada Hurma yer alıyor. Üründe %14 oranında Çilek bulunuyor. Evet, çilek suyu ya da çilek püresi içinde oranı gizlenmiş aroma vericili çilek karışımlarından değil, direkt olarak çilekten bahsediyoruz. Bu haliyle üründen alınan çilek tadının gerçekten çilekten geldiğini söyleyebilirken, zaten tükettiğinizde ürünün boğazınızı yakmayan ya da yapay olmayan bir çilek tadı verdiğini hissediyorsunuz. Bu haliyle özellikle damak tadı gelişme evresinde olan çocuklara yönelik olarak üretilen bu ürünün içeriğinde yapay hiçbir aroma verici veya tatlandırıcı olmaması özellikle vurgulanması gereken bir özellik olarak öne çıkıyor.

Bu temel bileşenlerin yanında; ürünün dış kaplamasında yer alan hindistan cevizi ve ürüne kendine has kıvamını veren badem ve nohut unu da içerikte yer alan diğer bileşenler olarak sıralanıyor. Hurmanın etkisiyle ürün yüksek lif oranına sahipken, nohut unundan gelen protein de yine besin değerlerinde öne çıkıyor. Böylelikle ürün huma ve çilekten karbonhidrat ve karbonhidrat içeriğindeki doğal şekere karşılık yüksek oranda lif içeriyor. Bu haliyle tek adedi 7 gr. olan Züber Kidz Çilekli meyve küpü tek adedinde 22 kcal enerji içeriyor. Üründe tek adette 4,2 gr. karbonhidrata karşılık 0,5 gr. lif bulunuyor. Ürün ilave yağ içermemekte olup, hindistan cevizi ve bademden gelen yağların etkisiyle 100 gr.’da 2,7 gr. yağ içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Çilek (%14), Hindistan Cevizi, Badem, Nohut unu
🔎Züber Kidz Çilekli Meyve Küpü Besin Değerleri
👉Enerji 155,3 kcal
👉Karbonhidrat 29,4 gr.
👉Yağ 1,3 gr.
👉Protein 2,1 gr.
👉Lif 3,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (49 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri