Gündem Özel

Türk Şeker tedarikte sıkıntılar olduğu iddiasıyla ilgili açıklama yaptı: Arzda bir sıkıntı bulunmamaktadır.


Son günlerde farklı şehirlerden gelen market fotoğraflarında şeker ve yağ raflarındaki boşlukların “tedarik sıkıntısı” sebebiyle oluştuğuna dair açıklamalar yapıldı. Önceki gün yüzlerce mağaza ile hizmet veren BİM A.Ş. tarafından yapılan açıklamada da toz şeker ve küp şeker tedariği konusunda yaşanan sıkıntılardan bahsedildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ve yayınlanan fotoğraflar sonrasında Türk Şeker A.Ş. tarafından bugün bir açıklama yayınlandı.

Yapılan açıklamada “şekerde arz problemi olduğuna dair iddialar doğru değildir” ifadelerine yer verildi. Herhangi bir arz problemi bulunmadığı belirtilen açıklamada rafların boş kalmasının sebebi olarak “bazı firmaların fiyatları yükselterek ürün satmalarından dolayı böyle bir ortam oluşmuştur” ifadeleri yer aldı.

Türk Şeker A.Ş. tarafından yapılan resmi açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi; “Çeşitli basın organlarında şekerde arz problemi olduğuna dair iddialar doğru değildir. Herhangi bir arz problemi bulunmamaktadır. Piyasada bazı firmaların fiyatları yükselterek ürün satmalarından dolayı böyle bir ortam oluşmuştur. TÜRKŞEKER, şeker fiyatlarını belirlerken gerek vatandaşımıza uygun fiyatlara ürün sunma, gerekse sanayicimizin hammadde girdi maliyetlerini minimize etme hassasiyeti ile belirlemektedir. Pancar ve şeker üretiminde son yıllarda yakalanan bu ivmenin korunması ve daha ileriye taşınması hususunda TÜRKŞEKER, gerekli adımları bugüne kadar atmış olup, faaliyetlerini de bu perspektifte devam ettirmektedir.”Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri