Editoryal İçerik, Hazır Yemek, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Yayla Yemek Hazır Nohutlu Pilav


Sofralarımızda her daim yer bulan geleneksel yemekleri Yayla Yemek Hazır ürünleri üzerinden analiz raporları sonucu beyan edilen besin değerleriyle incelemeye devam ediyoruz. Böylelikle evimizde benzer içeriklerle pişirdiğimiz yemeklerin de besin değerlerini öğrenmiş oluyoruz. Bu doğrultuda bugün özel inceleme kapsamında Yayla Yemek Hazır Nohutlu Pilavı inceleyeceğiz.. Ürün 250 gr.’lık paketlerde satılıyor. Tek porsiyon 125 gr. kabulüyle pakette yaklaşık 2 porsiyon yemek bulunuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda suyun yanı sıra; %31 oranında Pirinç, %5 oranında Bitkisel yağlar ve %5 oranında Nohut ile tuz bulunduğunu görüyoruz. Üründe koruyucu veya katkı maddeleri ile aroma verici yapay bileşenler bulunmuyor. Ürün BPA’sız ambalajı ile konservelere benzer şekilde tazeliğini koruyarak, koruyuculuk sağlıyor.
Üründe bitkisel yağ olarak %5 oranında Ayçiçek ve Zeytinyağı kullanıldığını görüyoruz. Ürün bu haliyle tek pakette 12,5 gr. bitkisel yağ ilavesi içeriyor. Ürün ayrıca %5 oranında nohut içeriyor. Üründeki tuz oranı ise 100 gr.’da 1,4 gr. olarak beyan edilmiş ki bu da tek porsiyonda 1,75 gr. tuz içerdiğini gösteriyor.

Ürün tek porsiyonda 267,5 kcal enerji veriyor. Tek porsiyon nohutlu pilavda 52,5 gr. Karbonhidrata karşılık 12,1 gr. Lif bulunuyor. Ürün tek prosiyonda 5,8 gr. yağ ve 7,5 gr. protein içeriyor. Üründeki karbonhidrat yüksek oranda pirinçten gelirken, protein kaynağı olarak da nohut bulunuyor. Üründe doymuş yağ oranı ise 100 gr.’da 1,2 gr. olarak beyan ediliyor. Üründe doymuş yağdan gelen kalori oranı Dünya Sağlık Örgütü kriterlerine uygun olarak %5 oranında bulunurken, proteinden gelen kalori oranı ise %11,2 olarak hesaplanmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Pirinç (%31), Bitkisel yağlar (Ayçiçek, Zeytinyağı)(%5), Nohut (%5), Tuz
🔎Yayla Yemek Hazır Nohutlu Pilav Besin Değerleri
👉Enerji 267,5 kcal
👉Karbonhidrat 52,5 gr.
👉Yağ 5,8 gr.
👉Protein 7,5 gr.
👉Lif 12,1 gr.
👉Tuz 1,75 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (125 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri