Organik, Sakız ve Şekerleme

Humm Organic Muzlu Mini Küpler


Son yıllarda belki bir elin parmaklarını geçmese de çocuklar için ilave şeker, tatlandırıcı ve yapay katkı maddesi içermeyen ürünler üreten bazı markaları incelemelerimize taşımaya çalışıyoruz. Bunlardan biri olan Humm Organic markasıyla piyasaya çıkan yeni bir ürünü inceleyeceğiz; Organik Muzlu Mini Küpler. 30 gr.’lık paketlerde satılan ve bir çeşit “yumuşak şeker” olan ürün içeriğinde sığır jelatini veya aroma verici dahil olmak üzere herhangi bir katkı maddesi veya yapay bileşen yer almıyor. Ürünün Organik Tarım sertifikası yanı sıra; Helal sertifikası ve Vegan beyanı bulunuyor. Ürün GGK Yiyecek ve İçecek A.Ş. firması tarafından geliştirilerek BTA Unlu Mamuller tarafından fason olarak üretiliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Organik Elma suyu konsantresi, Organik Muz püresi ve Su içerdiğini görüyoruz. Ürün ilave şeker veya yapay tatlandırıcı içermiyor demiştik. Bu haliyle bir tür yumuşak şeker olan ürünün oranı beyan edilmeyen organik elma suyu konsantresiyle tatlandırıldığını belirtelim. Üründe ikinci sırada yer alan organik muz püresinin ise alışılmış oranların aksine %30 oranıyla dikkat çekiyor. Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek pakette 9 gr. Muz püresi içeriyor. Üründe ayrıca organik pirinç unu ve organik mısır nişastası bulunuyor. Üründe elma suyu konsantresi haricinde tatlandırıcı olarak herhangi bir ilave bileşen ya da aroma verici bulunmuyor.

Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek pakette 117 kcal enerji veriyor. Ürünün tek paketini tüketen bir çocuk çoğunluğu elma suyu konsantresi ve kısmen muz püresinden gelen 29 gr. karbonhidrat alıyor. Üründe yağ ve protein oranı yok denecek düzeyde ayrıca lif oranı da tüketiciye beyan edilmiyor. Üründe koruyucu ya da renklendirici herhangi bir bileşen bulunmadığını da ayrıca belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Organik Elma suyu konsantresi, Organik muz püresi (%30), Su, Organik Pİrinç unu, Organik Mısır Nişastası
🔎Humm Organik Muzlu Mini Küpler Besin Değerleri
👉Enerji 117 kcal
👉Karbonhidrat 29 gr.
👉Yağ 0,1 gr.
👉Protein 0,2 gr.
👉Lif Bilinmiyor.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (30 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri