Editoryal İçerik, Özel İnceleme, Peynir

Bahçıvan Laktozsuz Taze Süzme Peynir


Daha önce Laktozsuz Beyaz Peynir çeşidini incelediğimiz Bahçıvan Laktozsuz peynir serisinde bu sefer Süzme Peynir’i inceliyoruz. Ambalaj üzerinde “Sindirim sistemini rahatlatır” ve “Türkiye’nin ilk laktozsuz süzme peyniri” ifadeleri yer alıyor. Ürünün üretim aşamasında doğal yollarla oluşan fermentasyon sürecinin yanı sıra; laktaz enzimi ilave edilerek laktozu tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyerek laktoz intoleransı olan bireylerde ortaya çıkabilecek sindirim sistemi sıkıntılarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Lüleburgaz’daki Bahçıvan Gıda tesislerinde üretilen ürün süzme ağırlığı 500 gr. olan ambalajlarda satılıyor.İlk olarak ürünün yarım yağlı süt içeren taze süzme beyaz peynir olduğunu söyleyelim. Ürün içeriğinde ilk sırada Pastörize İnek sütü yer alıyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 10 gr. süt yağı içeriyor. Üründe ayrıca sütten gelen yüksek oranda kalsiyum ve fosfor bulunuyor. Buna göre 100 gr. Bahçıvan Laktozsuz Taze Süzme Beyaz Peynir tüketen bir birey 670 mg. Kalsiyum ve 380 mg. Fosfor almış oluyor. Bu da besin değeri tablosunda da tüketiciye beyan edildiği gibi günlük kalsiyum ihtiyacının %84’ünün, günlük fosfor ihtiyacının ise %54’ünün karşılanmasına yetiyor. 100 gr. üründe ayrıca sütten gelen 14 gr. protein bulunuyor.

Üründe ilk sıradaki pastörize yarım yağlı süt dışında tuz, peynir kültürü, peynir mayası, laktaz enzimi ve koruyucu olarak da potasyum sorbat bulunduğunu görüyoruz. Üründe 100 gr.’da ilave edilen tuz oranının 2,5 gr. olduğunu söyleyelim. Ürüne az önce de detaylarıyla bahsettiğimiz gibi sütten gelen laktozun tamamen glikoz ve galaktoza tamamen dönüştürülmesini sağlamak üzere laktaz enzimi ilave edilmiştir. Bu durum ürün etiketinde “Laktoz intoleransı olan kişilerin kullanımına uygundur” alerjen uyarısının verilmesine de olanak sağlamaktadır.

Ürün bu haliyle 100 gr.’da 158 kcal enerji veriyor. Üründen alınan kalorinin %56,9’unun süt yağından %35,4’ünün de sütten gelen protein kaynaklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Kalorinin kalan kısmı ise; laktaz enziminin etkisiyle glikoz ve galaktoza dönüşmüş haliyle %7,5 oranında doğal süt şekerinden geliyor. Ürün ilave şeker, yapay tatlandırıcı ya da koruyucu haricinde herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize inek sütü, Tuz, Peynir kültürü, Peynir mayası, Laktaz enzimi, Koruyucu (Potasyum Sorbat)
🔎Bahçıvan Yarım Yağlı Laktozsuz Süzme Beyaz Peynir Besin Değerleri
👉Enerji 158 kcal
👉Karbonhidrat 3 gr.
👉Yağ 10 gr.
👉Protein 14 gr.
👉Tuz 2,5 gr.
👉Kalsiyum 670 mg.
👉Fosfor 380 mg.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri