Bisküvi Çerez

Eti Gong Pops Baharat Çeşnili Mısır Patlağı


Raflarda yeni görmeye başladığımız farklı bir Eti Gong çeşidini Twitter’da yaptığımız anket sonrasında sizlerin talebiyle inceleyeceğiz. Eti Gong ürünlerinin yeni çeşitlerinden olan Pops Baharat Çeşnili Mısır Patlağı 80 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün paketinde “Kızartmadık, lezzeti patlattık” diyerek ürünün cips değil, mısır patlağı olduğu vurgulanmak isteniyor.

Ürün içeriğine baktığımızda temel olarak ürünün %74 oranında mısır içerdiğini görüyoruz. Ürün bu haliyle 80 gr.’lık tek pakette 59,2 gr. mısır içermektedir. Üründe bitkisel yağ olarak içerikte ikinci sırada yer alan Palm yağı kullanıldığını anlıyoruz. Ürünün baharatlı değil, baharat çeşnili bir ürün olduğunu söylemiştik. Bu haliyle ürün içeriğinde üçüncü sırada %6,7 oranında baharat çeşnisi bulunuyor. Üründeki baharat çeşnisi içeriğinde ise ilk 3 sırada; nişasta bazlı bir şeker olan Maltodekstrin, Tuz ve Peyniraltı suyu tozu yer alıyor. Baharat çeşnisi ayrıca içeriğini ve oranını bilmediğimiz doğal aroma verici içeriyor. Üründe baharat olarak bindelik oranlarda; maydanoz tozu, soğan tozu, hardal ekstraktı, kekik ekstraktı ve kereviz ekstraktı bulunuyor. Baharat çeşnisinde ayrıca bitkisel yağ olarak ayçiçek yağı yer alırken, sofra şekeri de ilave edildiğini görüyoruz.

Ürün bunların yanında 100 gr.’da 2,9 gr. gibi yüksek sayılabilecek tuz oranıyla dikkat çekiyor. Ürünün tek paketi tüketildiğinde 2,3 gr. tuz tüketimi gerçekleşiyor. Ürün ayrıca 80 gr.’lık tek pakette 53,6 gr. Karbonhidrat ve 16 gr. Yağ içerirken, 376,8 kcal enerji veriyor. Üründen gelen kalorinin %17,5’inin doymuş yağdan geldiğini söyleyelim. Üründe ayrıca tek pakette 2,6 gr. lif bulunduğunu ve lif miktarının mısırdan geldiğini belirtmek gerekiyor. Son olarak benzeri atıştırmalık ürünlerde görmeye alıştığımız MSG ya da türevi aroma arttırıcı katkı maddelerinin bu üründe yer almadığını söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Mısır (%74), Bitkisel yağ (Palm), Baharat çeşnisi (%6,7) [Maltodekstrin, Tuz, Peyniraltı suyu tozu, Doğal aroma verici, Maydanoz tozu, Bitkisel yağ (Ayçiçek), Soğan tozu, Hardal ekstraktı, Asitlik Düzenleyiciler (Sitrik asit, Sodyum Diasetat), Şeker, Kekik ekstraktı, Kereviz ekstraktı], Tuz, Emülgatör (Ayçiçek lesitini)
🔎Eti Gong Pops Baharat Çeşnili Mısır Patlağı Besin Değerleri
👉Enerji 376,8 kcal
👉Karbonhidrat 53,6 gr.
👉Yağ 16 gr.
👉Protein 3,3 gr.
👉Lif 2,6 gr.
👉Tuz 2,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (80 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri