Editoryal İçerik, Kuruyemiş ve Kurumeyve, Organik, Özel İnceleme

Carrefour Bio Organik Çiğ İç Fındık


Carrefour Bio Organik kuruyemiş ve kuru meyve ürünlerinin farklı çeşitlerini daha önce özel incelemeler kapsamında sizlere sunmuştuk. Bugün ülkemizde çokça tüketilen fakat Organik ve kavrulmamış haliyle pek rastlanmayan Organik Çiğ Fındık incelemesi yapacağız. Carrefour Bio Organik Çiğ Fındık 140 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ECOCERT IMO tarafından Organik Sertifikalı ürün herhangi bir katkı maddesi veya ilave bileşen içermemektedir.

Carrefour Bio markasıyla satışta olan ürün fason üretim modeliyle private label üretilmektedir. Ürünün üreticisinin Işık Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. firması olduğu etikette tüketiciye açık ve net olarak belirtilmektedir. Ürünün içeriğindeki organik fındıklar Düzce ve Akçakoca bölgesinde yetiştirilmektedir.

Kavrulmuş fındıktan farklı olarak çiğ fındık kendi yağını içerirken, yüksek oranda doymamış yağ oranına sahiptir. Bu haliyle 140 gr.’lık tek pakette tamamı fındıktan gelen 84,7 gr. yağın 75,6 gramının doymamış yağdan ibaret olduğunu söylemek gerekiyor. Doymuş yağ açısından düşük orana sahip organik çiğ fındık ayrıca yüksek oranda protein içermektedir. Buna göre ürünün 140 gr.’lık tek paketinde 20,3 gr. protein bulunmaktadır. Ürün ayrıca yüksek lif oranıyla da dikkat çekmektedir. Öyle ki; 140 gr.’lık tek paket ürün 25,2 gr. Karbonhidrata karşılık 22,1 gr. lif içermektedir. Yüksek lif, fındıktan gelen doğal karbonhidratın vücuda girişi sonrasında kan şekerinin uzun süre dengede kalmasına yardımcı olurken, bu da uzun süre tokluk hissi anlamına gelmektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik çiğ iç fındık
🔎Carrefour Bio Organik Çiğ İç Fındık Besin Değerleri
👉Enerji 159,5 kcal
👉Karbonhidrat 4,5 gr.
👉Yağ 15,1 gr.
👉Protein 3,6 gr.
👉Lif 3,95 gr.
📌Not: Besin Değerleri yaklaşık bir avuç (25 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifiComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri