Bisküvi ve Kurabiye

Torku Miniki Çiftliği Çikolatalı Pekmezli Bisküvi


Torku Miniki markasıyla piyasaya çıkan yeni bir ürünü inceleyeceğiz; Torku Miniki Çiftliği Çikolatalı Pekmezli Bisküvi. Ürün ambalajında çeşitli hayvan figürleriyle üretilmiş bisküvi görsellerinin yanı sıra; birçok Torku ürününde olduğu gibi “Şekeri pancardan” ifadesi yer alıyor. Üründe pancardan elde edilen sakkaroz ile üretilen rafine şeker yanında bir tür sakkaroz şurubu olan invert şeker şurubu yer alıyor. Ürün 30 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Bitkisel yağlar olduğunu görüyoruz. Ürün içerik beyanında uzun yıllardır vurguladığımzı ve görmeyi istediğimiz şeker oranının açıkça yazıldığını görüyoruz. Buna göre üründe %25 oranında rafine sofra şekeri kullanıldığını anlıyoruz. Bu da 30 gr.’lık tek pakette sadece sofra şekerinden gelen yaklaşık 7,5 gr. ilave şeker olduğunu gösteriyor. Üründe ayrıca invert şeker şurubu da yer alıyor. Bununla birlikte ürün 30 gr.’lık tek pakette 9,9 gr. şeker içeriyor. Üründe bu şeker yüküne karşılık lif oranı ise 1,3 gr. düzeyinde kalmaktadır.

Üründe bitkisel yağ olarak palm, kanola, ayçiçek ve pamuk yağları yer alıyor. Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek pakette 6,6 gr. yağ içerirken, bunun 3,4 gr.’lık kısmının doymuş yağ olduğunu söyleyelim. Bu haliyle ürünün tek paketinden alınan 146 kcal enerjinin yaklaşık %27’sinin ilave şekerden ve %21’inin doymuş yağdan geldiğini hesaplayabiliyoruz. Üründe ayrıca %4 oranında kakao tozu, yaklaşık %3 oranında süt kreması ve %2 oranında da üzüm pekmezi yer alıyor.
Çikolatalı olarak satılan üründe %2 oranında da sütlü çikolata bulunuyor. Üründe kullanılan sütlü çikolata içeriğinde ise %10 oranında süt tozu ile Shea ve Palm yağlarıyla emülgatör ve aroma verici gibi katkı maddeleri yer alıyor. Ürün içeriğinde son olarak un işlem maddesi olarak Sodyum metabisülfit bulunuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Buğday unu, Şeker (%25), Bitkisel yağlar (Palm, Kanola, Ayçiçek, Pamuk), Kakao tozu (%4), Süt kreması, İnvert şeker şurubu, Üzüm pekmezi (%2), Sütlü çikolata (%2) [Şeker, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Tam yağlı süt tozu (%10), Bitkisel yağ (Shea, Palm), Emülgatörler (Ayçiçek amonyum fosfatidleri ve lesitini, Poligliserol Polirisinoleat), Aroma verici (Vanilin)], Yağsız süt tozu, Kabartıcılar (Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Hidrojen Karbonat, Disodyum Difosfat), Tuz, Aroma vericiler (Çikolata, Vanilin), Un işlem maddesi (Sodyum Metabisülfit)
🔎Torku Miniki Çiftliği Çikolatalı Pekmezli Bisküvi Besin Değerleri
👉Enerji 146 kcal
👉Şeker 9,9 gr.
👉Yağ 6,6 gr.
👉Protein 2,5 gr.
👉Lif 1,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (30 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri