Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Lokma Hindistan Cevizi Kaplı Badem Ezmeli Limonlu Meyve Topu


Daha önce diğer çeşitlerini incelediğimiz Züber Lokma serisinin şimdi de Hindistan Cevizi kaplı badem ezmeli ve limonlu ürününü inceleyeceğiz. Ürün 96 gr.’lık paketlerde satılıyor ve tek meyve topu yaklaşık 12 grama tekabül ediyor. Ürün içeriğinde ilave şeker veya tatlandırıcı bulunmazken ürün etiketinde “Vegan” beyanı görülüyor. Üründe alerjen olarak badem yer alırken, aynı hatta üretim yapılan diğer ürünlerden bulaşı ihtimali göz önüne alarak antep fıstığı, fındık, yer fıstığı ve kaju içerebilir uyarısı da etikette yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada %76 oranında hurma bulunduğunu görüyoruz. Diğer Züber markalı ürünlerde olduğu gibi bu üründe de temel olarak hurma doğal tatlandırıcı olarak kullanılıyor. Üründe bu haliyle çoğunluğu hurmadan gelen karbonhidrata karşılık lif ve protein de yer alıyor. Ürün 100 gr.’da 60 gr. karbonhidratın yanında 10 gr. lif içeriyor. Üründe ayrıca 100 gr.’da 7,1 gr. protein bulunuyor. İçeriğinde badem ezmesi yer alan ürün hurma haricinde 2. sırada %15 oranında badem ve 3. sırada %5 oranında hindistan cevizi içeriyor. Üründe ayrıca nohut unu yanı sıra; %1 oranında limon bulunuyor. Ambalaj üzerinde yer alan açıklamadan ürün içeriğindeki limonun, limon kabuklarından elde edildiği belirtiliyor. Ürün limonun yanı sıra; ayrıca doğal limon aroma vericisi de içeriyor.

Bu haliyle 12 gr.’lik tek adet tüketildiğinde 46 kcal veren bir meyve topundan bahsediyoruz. Tek adedinde 7,3 gr. karbonhidrata karşılık 1,2 gr. lif içeren üründe, ayrıca badem ve hindistan cevizinden gelen 1,3 gr. yağ ve 0,9 gr. protein bulunuyor. Üründe yapay koruyucu, herhangi bir katkı maddesi veya yapay aroma verici ise yer almıyor. #NeYediginiziBilin

🔎Içindekiler: Hurma (%76), Badem (%15), Hindistan Cevizi (%5), Nohut unu, Limon (%1), Doğal limon aroma vericisi
🔎Züber Lokma Hindistan Cevizi kaplı Badem Ezmeli Limonlu Meyve Topu Besin Değerleri
👉Enerji 46 kcal
👉Karbonhidrat 7,3 gr.
👉Yağ 1,3 gr.
👉Protein 0,9 gr.
👉Lif 1,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (12 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri