Hazır Yemek

Beşler Bi’Doyum Et Dürüm Döner


Beşler markasıyla market raflarında satılmaya başlanan et dürümü inceliyoruz; Beşler Bi’Doyum Et Dürüm Döner. Ürün pişirilmiş olarak “Aç, ısıt” mantığıyla hazırlanmış ve 170 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün etiketindeki bilgilendirmeye göre ürün ambalajı açılmadan son tüketim tarihine kadar buzdolabında muhafaza edilebiliyor ve ambalaj açıldıktan sonra hemen tüketilmesi gerektiği belirtiliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %40 oranında et döner içerdiğini görüyoruz. Üründe ayrıca lavaş ekmeği ve acılı sos bulunuyor. Ürün paketinde dönerdekinin haricinde acılı sos ayrı olarak da sunuluyor. Üründeki %40 et döner içeriğinde ilk 3 sırada; Dana eti, kuzu yağı ve yoğurt bulunduğunu görüyoruz. Et döner ayrıca soğan, tuz, baharat karışımı, bitkisel lif gibi bileşenlerin yanında; stabilizör ve antioksidan gibi katkı maddeleri içeriyor. Et döner haricinde üründe sofra şekeri, glikoz-fruktoz şurubu ve potasyum sorbat ile sodyum benzoat gibi koruyucu katkı maddeleri olduğunu söyleyelim. Ürünün içeriğinde – dürüm formunda olması sebebiyle lavaş ekmeği bulunuyor. Üründeki lavaş ekmeğinde ilk 3 sırada; buğday unu, su ve tuz yer alıyor. Bu temel bileşenlerin yanında lavaş ekmeğinde koruyucular ve emülgatörler bulunuyor. Üründe koruyucu olarak potasyum sorbar ve sorbik asitin birlikte kullanıldığını görüyoruz. Yine üründeki acı sosta da koruyucu olarak sodyum benzoat yer alıyor. Acılı sos ayrıca sofra şekeri ve aroma verici gibi ilaveler içeriyor.

Ürün bu haliyle 170 gr.’lık tek pakette 365,5 kcal enerji veriyor. Üründe 47,6 gr. Karbonhidratın yanında 10,2 gr. lif bulunuyor. Üründe ayrıca çoğunluğu dana etinden gelen 18,7 gr. protein yer alıyor. Ürünün tek başına 3,4 gr. tuz içerdiğini de özellikle belirtmek gerekiyor. Bu haliyle ürünün tek paketinden alınan 365,5 kcal enerjinin %55,7’si karbonhidrattan gelirken, %22,4’ü yağda ve %22’si de proteinden geliyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Et Döner (%40) [Dana eti, Kuzu yağı, Yoğurt, Soğan, Tuz, Baharat Karışımı, Bitkisel lif, Stabilizör (Difosfatlar, Polifosfatlar), Antioksidan (Sodyum Eritorbat)], Lavaş ekmeği (Buğday unu, Su, Tuz, Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sorbik asit), Emülgatör (Gliserol monosterat), Glikoz oksidaz, Hemiselüloz], Acılı sos (Su, Domates salçası, Ketçap [Domates püresi, Şeker, Sirke, Modifiye nişasta, Tuz, Koruyucular (Sodyum Benzoat, Potasyum Sorbat), Aroma verici (Doğal baharat aroması), Antioksidan (Askorbik asit)], Domates, Şeker, İsot Biberi, Modifiye mısır nişastası, Tuz, Sitrik asit, Glikoz-fruktoz şurubu, Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat)
👉Besler Bi’Doyum Et Döner Dürüm Besin Değerleri
👉Enerji 365,5 kcal
👉Yağ 8,5 gr.
👉Karbonhidrat 47,6 gr.
👉Protein 18,7 gr.
👉Lif 10,2 gr.
👉Tuz 3,4 gr.
📌Not: Besin Degerleri tek paket (170 gr.) ürün için verilmistir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri