İlave Şekersiz, Meyve Suyu ve Nektar

Deli2Go Sarı Fırtına Soğuk Sıkım Meyve Suyu


Shell akaryakıt istasyonlarında yer alan marketlerde satılan ve birkaç farklı takipçimiz tarafından gönderilen bir ürünü bizzat etiket beyanı üzerinden inceleyeceğiz; Deli2Go Sarı Fırtına. Armut, Elma, Portakal ve Ananas suyu içeren ürün Deli2Go markasıyla Shell&Turcas Petrol A.Ş. tarafından FF Taze Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasına fason olarak ürettiriliyor. Ürün 330 ml’lik şişelerde satılırken, üzerinde “soğuk sıkım meyve suyu” ibaresi yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %34 oranında Armut, %26 oranında Elma, %26 oranında Portakal ve %8 oranında Ananas bulunduğunu görüyoruz. Bu haliyle üründeki bu dört temel meyve suyunun toplamı %94 yapıyor ki, üründe geri kalan %6’lık oranı hangi bileşenin doldurduğu bilinmiyor. Ürün beyanından anlaşıldığı üzere su, ilave şeker veya herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Burada iki ihtimal; ya meyve suyu oranlarında hatalı bir beyan söz konusu ya da üründe beyan edilmeyen su, ilave şeker veya farklı bir katkı maddesi içeriği yer alıyor.

Ürün bu beyanlara göre 330 ml.’lik tek şişede 151,8 kcal enerji veriyor. Tamamı meyve suyundan gelen bu enerji tabii ki liften yoksun olarak yüksek oranda karbonhidrattan alınıyor. Ürün tek şişede 36,6 gr. karbonhidrat içerirken, sıkılmış meyve suyu olması sebebiyle karbonhidratın kaynağının meyveden gelen basit şeker olduğunu söylemek gerekiyor. Her ne kadar sıkılmış meyve suyu olsa da, ürünü tüketirken vücuda yüksek oranda şeker alındığını ve liften yoksun bu şekerin kan şekerini hızla yükselteceğini unutmamak gerekiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Armut (%34), Elma (%26), Portakal (%26), Ananas (%8)
🔎Deli2Go Sarı Fırtına Meyve Suyu Besin Değerleri
👉Enerji 151,8 kcal
👉Karbonhidrat 36,6 gr.
👉Yağ 0,6 gr.
👉Protein Yoktur
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (330 ml) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri