Gazlı İçecek

Torku Ordakal Portakal Aromalı Gazlı İçecek


Torku markasıyla daha önce bisküvi çeşitleri, meyve aromalı sütler ve hatta kola benzeri içecekler de paylaşmıştık. Torku şimdi de Fanta benzeri portakal aromalı gazlı içecek üretmeye başladı; Torku Ordakal. Ürün 250 ml’lik kutularda satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Şeker ve Portakal suyu konsantresi bulunduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker oranı yüzde olarak beyan edilmese de, besin değerleri tablosundan anlaşıldığı üzere üründe yaklaşık %11 oranında ilave şeker yer alıyor. Bu da 250 ml’lik tek kutu üründe 27,5 gr. yani yaklaşık 14 tane küp şekere denk geliyor. Yaklaşık bir su bardağı üründe yer alan 14 tane küp şekerden bahsediyoruz. Üründe ayrıca portakal suyu konsantresi oranı da, bu konsantre içeriğindeki portakal suyu oranı da beyan edilmiyor.

Gazlı içecek sınıfındaki üründe karbondioksit bulunuyor. Ürün ayrıca çeşitli aromalı maden sularında gördüğümüz katkı maddelerinden; stabilizör olarak gam arabik ve ağaç reçinesinin gliserol esterlerini içeriyor. Üründe doğal aroma vericiler olarak belirtilen bileşen detayları verilmiyor fakat bunlardan biri ürünün isminden anladığımız üzere; portakal aroma vericisi.Fakat eğer varsa, diğer aroma vericilerden bahsedilmiyor. Üründe ayrıca asitliği düzenleyici olarak Sitrik asit yanı sıra; askorbik asit de yer alıyor. C vitamini olarak da beyan edilen askorbik asitin varlığıyla ürün “C vitaminli” olarak pazarlanıyor. Fakat üründeki C vitamininin kaynağı tabi ki portakal değil, ilave edilen askorbik asittir. Son olarak ürün içeriğinde Karotenler olarak belirtilen bileşenin aslında bir tür renklendirici olduğunu belirtelim. Üründe renklendirici olarak beyan edilmeyen bu bileşenin ürüne turuncu renk vermek amacıyla eklendiğini belirtmek gerekiyor. Ürün bu bileşenlerin yanı sıra nişasta bazlı şeker, tatlandırıcı veya herhangi bir koruyucu katkı maddesi içermiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker, Portakal suyu konsantresi, Karbondioksit, Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Doğal aroma vericiler, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Askorbik asit (C vitamini), Renklendirici (Karoten)
🔎Torku Ordakal Portakal Aromalı Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 130 kcal
👉Şeker 27,5 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Bilinmiyor
👉C vitamini 30 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (250 ml) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri