Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Lokma Antep Fıstığı Kaplı Kakaolu Fındık Ezmeli Meyve Topu


Daha önce özel incelemeler kapsamında farklı çeşitlerini incelediğimiz Züber Lokma ürünlerinin bu sefer Antep Fıstığı kaplamalı meyve toplarını ineleyeceğiz. Ürün tam ismiyle; Antep fıstığı kaplı Kakaolu Fındık Kremalı Meyve Topu olarak geçiyor. Tabi Kakaolu Fındık Kreması deyince aklınıza hemen bazı ürünler geliyor fakat bu ürünün içeriğinde ne ilave şeker, ne ilave bitkisel yağ ne de katkı maddesi bulunuyor. Ürün 96 gr.’lık paketlerde satılıyor Alterna Gıda’nın İstanbul tesislerinde üretiliyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda çoğunlukla oranları verilmiş bileşenler olduğunu görüyoruz. Bu da tüketici farkındalığı ve bilgilendirilmesi açısından örnek teşkil ediyor. Ürün içeriğinde hurma, fındık, antep fıstığı ve kakao gibi temel bileşenlerin oranları mevzuata uygun olarak açıkça beyan ediliyor. Buna göre ürün ilk 3 sırada; %62 oranına Hurma, %16 oranında fındık ve %9 oranında antep fıstığı içeriyor. Üründe ilave şeker bulunmuyor ve doğal tatlandırıcı ve yüksek lif kaynağı olarak hurma %62 gibi yüksek bir seviyede yer alıyor. Üründe ayrıca fındık ve antep fıstığının oranları da sıradan bir kakaolu fındık kreması veya antep fıstıklı çikolatadan çok daha yüksek olarak göze çarpıyor. Üründe daha da önemlisi herhangi bir aroma verici bulunmuyor. Yani aldığınız tüm tatlar bileşenlerden gelen doğal tatlar olacaktır. Ürün ayrıca hindiba kökü lifi ve nohut unu içeriyor. Üründe %7 oranında kakao kitlesi bulunuyor. Ürün bu temel bileşenlerin yanısıra herhangi bir koruyucu, renklendirici ya da emülgatör vb. katkı maddesi içermiyor.

Gelelim ürünün besin değerlerine! Ürünün 96 gr.’lık paketlerde satıldığını söylemiştik. Ürünün tek porsiyonu 30 gr. olarak belirtiliyor – ki bu da tek pakette 3 porsiyon ürün olduğunu gösteriyor. Ürün tek porsiyonda 114 kcal enerji veriyor. Tek porsiyon üründe 15,5 gr. Karbonhidrat ve 4,7 gr. yağ bulunuyor – ki dediğimiz gibi bu besin değerleri bileşenlerden doğal olarak geliyor. Yağın kaynağı fındık ve antep fıstığı olduğundan üründeki doymuş yağ oranı da tek porsiyonda sadece 1,3 gr. olarak dikkat çekiyor. Üründe ayrıca tek porsiyonda 2,6 gr. protein bulunuyor. Üründe bir tür prebiyotik de olan hindiba kökü lifi olduğunu söylemiştik. Bu doğal bileşenin ve ilk sıradaki hurmanın katkısıyla ürün 100 gr.’da tam 16 gr. lif bulunuyor – ki bu da 30 gr.’lık tek porsiyonda 4,8 gr. gibi yüksek bir orana denk geliyor. Yüksek lif oranı ve doğal bileşenlerden gelen besin değerlerinin etkisiyle ürünün sizi ve çocuklarınızı abur cuburlarda olduğu gibi çabuk acıktırmayacağı, kan şekerinizi ani yükseltmeyeceğini ve daha uzun süre tokluk hissi vereceğini söyleyebiliriz. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma (%62), Fındık (%16), Antep fıstığı (%9), Hindiba kökü lifi, Nohut unu, Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, kakao yağı], Deniz tuzu
🔎Züber Lokma Antep Fıstığı Kaplı Kakaolu Fındık Ezmeli Meyve Topu
👉Enerji 114 kcal
👉Karbonhidrat 15,5 gr.
👉Yağ 4,7 gr.
👉Protein 2,6 gr.
👉Lif 4,8 gr.
📌Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri