Gündem Özel

Arıvital firmasından hatalı içerik beyanına yönelik açıklama geldi; Tüketicilerden özür dileriz.


Önceki günlerde paylaştığımız ve içerik beyanına göre üründeki toplam bileşen oranı %100’ü geçen ürünle ilgili üretici firmadan tüketicilere ve takipçilerimize yönelik açıklama geldi. Yapılan açıklamada söz konusu durumun firma titizliği ile bağdaşmadığı, %90,8 yazılması gereken bileşenin teknik bir dizgi hatası sonucu %92,8 olarak yazıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca “Şimdiye kadar baskı işlemlerimize bizzat nezaret etmemize rağmen, firmamızın Ankara’da, matbaanın İstanbul’da oluşu, pandemi dönemindeki bu baskılarda bazı olumsuzlukları istemeden yaşattı.” ifadelerine yer verildi.

Arıvital firması tarafından gönderilen açıklamanın tamamı şu şekilde; “1982 yılından bugüne kadar gösterdiğimiz firma titizliğimizle bağdaştıramadığımız bu teknik (dizgi) hatasından dolayı , tüketicilerimizden , sizden ve takipçilerimizden özür diliyoruz. 100 yılı aşkın, 4 kuşaktır Bal ve arıcılıkla iştigal eden bir ailenin fertleri olarak, 1982 yılından beri Bal , arısütü ve arı ürünlerinin ambalaj ve pazarlamasıyla meşgulüz.
100 yılı aşkın, 4 kuşaktır Bal ve arıcılıkla iştigal eden bir ailenin fertleri olarak, 1982 yılından beri Bal , arı sütü ve arı ürünlerinin ambalaj ve pazarlamasıyla meşgulüz. Firma sahibimiz (merhum) Dr. Fuat Balcı , bu sahada duayen kabul edilen, Türkiye de Ballar üzerine ilk Doktora yapan Arıcılık ders kitapları Tarım meslek liselerinde okutulan, Tarım bakanlığı bünyesinde uzun yıllar Arıcılık – Balcılık konusunda bürokrat olarak çalışmış birisidir. “Şaibeli” sayılan bu sektörde , 1982 yılından beri faaliyet göstermemize rağmen bu güne kadar hiçbir taklit, tağşiş, hile ve ticari glikoz ithamına dahi maruz kalmamış nadir firmalardan biriyiz.
Şimdiye kadar baskı işlemlerimize bizzat nezaret etmemize rağmen , firmamızın Ankara’da , matbaanın İstanbul’da oluşu, pandemi dönemindeki bu baskılarda bazı olumsuzlukları istemeden yaşattı.
Önceki baskılarda herhangi bir yanlışlığa rastlamadığımız için kutularımızın yenilenen hali ve dizgilerinin de rutin olarak doğru olduğu varsayımıyla yeniden bastırdık. Maalesef tamamen sehven ve dizgi hatasından kaynaklanan (%90,8 yerine %92,8 yazılması) bu yanlışlığı elbette mazur göstermeyecektir. Zaten firmaya hiçbir artı değer katmayacak, bilakis ciddiyeti sorgulatacak böyle bir hatanın , özür ve mahcubiyetle, ihmalimizin anlayışla karşılanacağını ümit ediyoruz . Özellikle Balcılık gibi şaibeli bir sektörde 40 senedir adı hiçbir sahteciliğe, hileye ve olumsuzluğa bulaşmamış bir firmanın, tamamen matbaadan ve dizgi baskıdan kaynaklanan, maalesef bizimde gözümüzden kaçan bu hatanın ; sizler ve tüketiciler tarafından anlayışla karşılanacağını umuyor ve bir mazeret teşkil etmeyen ihmalimizin affını rica ediyoruz . Firmamız hakkında yapılacak ufak bir araştırma , bu konudaki samimiyetimizi ve titizliğimizi teyit edecektir .”
ArıvitalComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri