Cipsler, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Pacha Cips Acılı Doğal Kolajen ve Protein Cipsi


Daha önce Yoğurtlu ve Naneli çeşidini paylaştığımız Pacha Cips ürünün Acılı çeşidini inceleyeceğiz. Ürün diğer çeşitler gibi 10 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün ayrıca sporculara ve özel sağlık durumuna haiz kişilere yönelik 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık üyelik paketleri de bulunuyor. Ürün ayrıca 14 günlük ekonomik paketlerde de satılmaktadır.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada sığır paçası eti olduğunu görüyoruz. Üründe paça eti oranı tam olarak beyan edilmiyor fakat 100 gr.’da  bu etten gelen 64 gr. protein olduğu besin değerleri tablosundan anlaşılıyor. Bu da 10 gr.’lık tek pakette 6,4 gr. gibi yüksek bir protein oranına ve bu proteine dahil 4.360 mg. gibi çok yüksek bir kolajen oranına tekabül ediyor. 100 gr. üründe bunun yanında yine sığır paça etinden gelen 28,2 gr. yağ bulunuyor. Bu da 10 gr.’lık tek paket tükettiğinizde 2,8 gr. yağ aldığınız anlamına geliyor – ki aldığınız kolajen oranına göre yağ oranı bir paça çorbasına kıyasla çok düşük kalıyor. Bu haliyle ürünün 10 gr.’lık tek paketinden alınan 51 kacl enerjinin %50’si proteinden geliyor.

Ürün temel bileşeni yanı sıra %11 oranında pancar içeriyor. Kırmızı rengini de pancardan alan ürünün acılığı ise acı kırmızı biber, tatlı toz kırmızı biber, karabiber gibi kurutulmuş sebze ve baharatlardan geliyor. Üründe ayrıca sırasıyla elma sirkesi, nar ekşisi, sarımsak, kekik ve tuz bulunuyor. Üründeki bileşenlerin oranları ile ilave edilen tuz oranı da içerik beyanında yer almıyor. Ürünün dikkat çeken bir diğer önemli özelliği ise içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmamasıdır. Üründe ilave şeker, ilave yağ ya da tatlandırıcının yanı sıra; aroma verici ya da aroma arttırıcı gibi katkılar da bulunmuyor. Ürün ayrıca renklendirici ya da koruyucu katkı maddesi de içermiyor. Ürünün yerli üretim modeliyle gıda mühendisi Dr. Aslı Zuluğ tarafından geliştirildiğini de özellikle bu noktada vurgulamak gerekiyor. Çokça sorulduğu için ürünün ilaç ya da takviye edici gıda kategorisinde olmadığını, doğası gereği yüksek protein ve kolajen içeren bir ürün olduğunu söylemek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Paça eti, Pancar (%11), Acı kırmızı biber salçası (%9), Acı toz biber, Tatlı toz kırmızı biber, Elma sirkesi, Nar ekşisi, Sarımsak, Kekik, Karabiber, Tuz
🔎Pacha Cips Acılı Doğal Kolajen ve Protein Cipsi Besin Değerleri
👉Enerji 51 kcal
👉Karbonhidrat 0,02 gr.
👉Yağ 2,8 gr.
👉Protein 6,4 gr.
👉Kolajen 4360 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (10 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri