Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Kidz Orman Meyveli Meyve Küpü


Çocuklara yönelik olarak içeriğinde herhangi bir katkı maddesi olmayan Züber Kidz Meyve Küpü ürünlerini incelemeye devam ediyoruz. Daha önce Çilekli çeşidini incelediğimiz Züber Kidz ürünlerinin bu sefer Orman Meyveli çeşidini inceliyoruz. Ürün 49 gr.’lık paketlerde satılıyor ve bu çeşidin de ambalajında çocukların sevdiği Minions çizgi filmine ait çeşitli karakterler yer alıyor. Ürün içeriğinde ilave şeker, tatlandırıcı, aroma verici veya koruyucu katkı maddesi bulunmuyor.

Ürün içeriğinde ilk sırada Hurma yer alıyor. Üründe %14 oranında Orman Meyveleri bulunuyor. Orman meyveleri içeriğinde de sırasıyla Vişne, Çilek, Turna yemişi ve Ahududu meyveleri yer alıyor. Üründe orman meyveleri dışında aroma verici bulunmadığından üründen alınan tadın ve kokunun direkt olarak meyvelerin kendisinden geldiğini söyleyebiliriz. Ürünün tek paketinde 6,9 gr. orman meyvesi yer alırken, meyvelerin tek tek oranları ise beyan edilmiyor. Sıraya göre bakıldığında ise üründe en fazla oranda Vişne ve Çilek olduğunu anlayabiliyoruz. Bu haliyle özellikle damak tadı gelişme evresinde olan çocuklara yönelik olarak üretilen bu ürünün içeriğinde yapay hiçbir aroma verici veya tatlandırıcı olmaması özellikle vurgulanması gereken bir özellik olarak öne çıkıyor.

Bu temel bileşenlerin yanında; ürünün dış kaplamasında yer alan hindistan cevizi ve ürüne kendine has kıvamını veren badem ve nohut unu da içerikte yer alan diğer bileşenler olarak sıralanıyor. Hurmanın etkisiyle ürün yüksek lif oranına sahipken, nohut unundan gelen protein de yine besin değerlerinde öne çıkıyor. Böylelikle ürün hurma ve çilekten karbonhidrat ve karbonhidrat içeriğindeki doğal şekere karşılık yüksek oranda lif içeriyor. Ürün bu haliyle tek paketinde 150 kcal enerji verirken, tek pakette 28 gr. karbonhidratın yanında 4,1 gr. lif bulunuyor. Üründe 4 gr. yağ ve 2,1 gr. protein bulunduğunu da ayrıca söyleyelim. Üründe yağ kaynağı olarak hindistan cevizi ve badem, protein kaynağı olarak ise nohut unu bulunduğunu belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Orman Meyveleri (%14) [Vişne, Çilek, Turna yemişi, Ahududu], Hindistan Cevizi, Badem, Nohut unu
🔎Züber Kidz Orman Meyveli Meyve Küpü Besin Değerleri
👉Enerji 150 kcal
👉Karbonhidrat 28 gr.
👉Yağ 4 gr.
👉Protein 2,1 gr.
👉Lif 4,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (49 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri