Genel, Gündem Özel

İngiltere’de üç yaşındaki bir çocuk Kinder Surprise yedikten sonra zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.


Dünyanın çeşitli ülkelerinde toplatılan Kinder markalı ürünlerde tespit edilen Salmonella vakalarına bir yenisi daha eklendi. Şimdiye kadar 63’ü Birleşik Krallık’ta olmak üzere 100’den fazla salmonella vakasının rapor edildiği ve vakaların çoğunlukla Kinder markalı ürünleri tüketen beş altı çocuklarda yoğunlaştığı bildiriliyor. Önceki gün Daily Mail’de yayınlanan habere göre Galler’de Kinder markalı Sürpriz yumurta çikolatası yedikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Üç yaşındaki Billy Way isimli çocuğun dört gün boyunca serumla beslendiği ve komaya girdiği belirtiliyor.

Salmonella salgınından etkilenerek hastaneye kaldırılan Billy Way’in annesi Kasey Cooke çocuğunun başına gelenlerle ilgili; “İçindeki oyuncaktan dolayı sürpriz yumurta çikolatayı çok seviyor. En son tükettikten birkaç gün sonra çok hastalanmaya başladı. Hiçbir şeyi tutamıyor ve ayakları üstünde duramıyordu. Tuvalete kalkamadığı için ona bez takmak zorunda kaldım, gün geçtikçe ağırlaştığı için doğrudan hastaneye gittik. Ölüyor gibi görünüyordu, ağzı kuru yüzü solgundu ve gözleri çöküktü” ifadelerini kullandı. Billy Way’in tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildiği açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ferrero yetkilisi ise; Kasey Cooke’un oğlu için çok üzgün olduklarını ve ailenin yanında olarak onlara destek vereceklerini belirtti.

Önceki günlerde İngiltere’deki marketlerde Kinder markalı çikolataların olduğu rafların boş olduğuna dair bir paylaşım yapmıştık. Geçtiğimiz haftalarda Kinder Surprise tekli ve üçlü paketleri ve büyük boyları olmak üzere birçok Kinder ürünü Belçika’daki fabrikaya geri çağrılarak toplatılmıştı. Yapılan kapsamlı araştırmadan sonra Salmonella vakasının çıkış noktasının iki hammadde tankının çıkışındaki bir filtre olduğu belirlendi. Ferrero’nun Belçika’daki fabrikası birkaç gün önce sağlık yetkilileri tarafından mühürlenmişti. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri