Editoryal İçerik, Gündem Özel

BEE&YOU ürünleri Londra Doğal ve Organik Gıda Fuarı’nda 3 farklı dalda finale kaldı!


Önceki hafta Londra’da katılım sağladığımız Doğal ve Organik Gıda Ürünleri Fuarı’nda göğsümüzü kabartan gelişmeler yaşandı. Türkiye’de sözleşmeli arıcılık modeli ve ham bal ürünleriyle bilinen BEE’O firmasının yurtdışı ayağında geliştirdiği BEE&YOU firmasının üç farklı dalda ürünleri fuar kapsamında düzenlenen yarışmada finale kaldı.

Fuarda “En iyi Yeni Gıda Ürünü” kategorisinde BEE&YOU markalı Propolis Royal Jelly Raw Honey ürünü finalist oldu. Ürün daha önce Gıda Dedektifi hesabından sizlere aktardığımız BEE’O Propolis Arı Sütü Ham Bal Karışımı ürünü olup, Türkiye’de üretilmekte ve Anadolu’dan elde edilen arı ürünlerini içermektedir. Üründe %95,5 oranında ham bal yer alırken, %3 oranında arı sütü ve %1,5 oranında saf propolis yer alıyor. Üründe katkı maddesi ya da koruyucu bulunmazken, ilave şeker, renklendirici ya da yağ gibi ilaveler de yer almıyor.

Fuarda finale kalan bir diğer BEE&YOU markalı ürün ise “En iyi Takviye Edici Gıda” kategorisinde yarışan BEE&YOU Propolis Raw Honey Throat Sprey ürünü oldu. Bu ürün de yine daha önce özel inceleme kapsamında inceleyerek yayınladığımız BEE’O Propolisli Boğaz Spreyi ürünüdür. Aynı zamanda GİMDES onaylı Helal sertifikasına sahip bu üründe %6 oranında saf propolis ye alırken, ham bal, glikol ve mentol bulunuyor. Ürün Londra’da en dikkat çeken ürünlerden biri olarak finale kalırken, “Anatolian Propolis” yani “Anadolu Propolisi” kavramının dünyaya aktarılması adına da önemli katkı sağladı.

Anadolu arıcılık ürünleriyle Türkiye’de üretilerek Londra’da finale kalan bir diğer BEE&YOU markalı ürün ise gıda dışı kategoriden geldi. Ülkemizde de yer alan ve BEE&YOU markasıyla Avrupa ve ABD’de satışta olan Kırışıklık Karşıtı Yüz Kremi, Yüz Serumu ve Göz Çevresi Serumu ürün seti adını finale yazdırdı. Ürün “En iyi Yüz Bakımı Ürünü” kategorisinde onlarca ürün arasından sıyrılarak finalde yarıştı. Bu üründe de yine Anadolu arıcılık ürünlerinin varlığı, eşsiz arı zehri, propolis, ham bal ve arı sütü içeriğiyle Made in Türkiye ibareli bir ürünün Londra’da dünyanın en prestijli gıda fuarlarından birinde finale kalması göğsümüzü kabarttı.

Bu açıdan bakıldığında büyük bir başarı elde eden BEE&YOU ürünlerinin ülkemizdeki eşsiz kaynakların dünyaya aktarımı ve bu aktarım sırasında da katma değerden pay alabilmemiz adına eşsiz bir katkı sağladığını söyleyebiliriz. Bu ve benzeri dünya fuarlarına katılım, yarışmalarda finalist olarak dünya arenasında diğer rakiplerle yarışma ve prestijli fuarlarda en üst seviyede boy gösterme hususları ülkemizde sadece arıcılığın değil, ülkemiz topraklarının değerlerinin dünyaya aktarımı hususunda büyük önem taşımaktadır. BEE’O ailesine gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında Anadolu arıcılık ürünlerini en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür ediyoruz. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri