Çikolata ve Gofret

Kahve Dünyası Lavi Gold Bademli Dolgulu Beyaz Çikolata


Kahve Dünyası’nın market reyonlarında görmeye başladığımız Lavi markalı ürünlerinden Bademli Dolgulu Beyaz Çikolata ürününü inceleyeceğiz. Ürün 250 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. Ürün son dönemde revaçta olan “gold” yani karamelli beyaz çikolata furyasının bir çeşidi olarak dikkat çekiyor. Ürün ambalajında “Altın renginde… Karamelize süt ve şekerden gelen karamel tadında… Enfes vanilya notalarına sahip… Lezzetini Altınmarka’nın kakao yağından bol sütlü, yepyeni bir çikolata ifadeleri yer alıyor.”

Ürün içeriğine baktığımızda %57 oranında karamelli beyaz çikolata ve %43 oranında tuzlu bademli dolgu olduğunu görüyoruz. Ürünün karamelli beyaz çikolata içeriğinde ilk 3 sırada; Kakao yağı, Şeker ve Tam yağlı süt tozu bulunuyor. Üründe tam yağlı süt tozunun oranı beyan edilmezken üründe ayrıca yağsız süt tozu da bulunuyor. Ürün beyan edilmeyen oranda karamelize şeker, emülgatör olarak ayçiçek lesitini ve aroma verici olarak vanilya kullanılıyor.

Üründe ayrıca %43 oranında tuzlu bademli dolgu yer alıyor. Dolgu içeriğinde ilk 3 sırada; Bitkisel yağlar, şeker ve tam yağlı süt tozu ile yağsız süt tozu bulunuyor. Tuzlu bademli dolgu içeriğindeki bitkisel yağlar arasında margarin formunda yani tam hidrojenize hindistan cevizi yağı ve yine tam hidrojenize palm yağı bulunuyor. Üründe bitkisel yağ olarak ayrıca hindistan cevizi yağı yer alıyor. Bademli dolguda ayrıca peynir altı suyu tozu ve bir tür nişasta bazlı şeker olan maltodekstrin de yer alıyor. Bademli dolgu içeriğinde tüm bu içeriklerden daha az olmak üzere %5 oranında badem yer alıyor.

Ürün bu haliyle 250 gr.’lık tek pakette 113 gr. şeker ve 100 gr. yağ içeriyor. Yani 250 gr.’lık tek paket Lavi Gold ürününün 213 gr. şeker ve yağdan ibaret olduğunu anlıyoruz. 250 gr.’lık tek paket üründe bu şeker yükünün yanında sadece ve sadece 0,5 gr. yani bir gramın yarısı kadar lif yer alıyor. Ürün tek pakette ayrıca süt içeriğinden gelen 22,7 gr. protein içeriyor. Bu haliyle üründen alınan kalorinin %37,5’i doymuş yağdan gelirken, %30’u şekerden geliyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Karamelli Beyaz Çikolata (%53) [Kakao yağı, Şeker, Tam yağlı süt tozu, Yağsız süt tozu, Karamelize şeker, Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Aroma verici (Vanilya)], Tuzlu Bademli Dolgu (%43) [Bitkisel yağ (Tam hidrojenize hindistan cevizi ve palm, Hindistan Cevizi), Şeker, Tam yağlı süt tozu, Yağsız süt tozu, Maltodekstrin, Peynir altı suyu tozu, Badem püresi (%5), Süt yağı, Kakao yağı, Tuz (%0,35), Emülgatör (Ayçiçek lesitini)]
💉Alerjen Uyarı: Süt ürünü ve badem içerir. Eser miktarda soya ürünleri, fındık, antep fıstığı, yer fıstığı ve gluten içerebilir.
🔎Kahve Dünyası Lavi Bademli Dolgulu Beyaz Çikolata Besin Değerleri
👉Enerji 1475 kcal
👉Şeker 113,75 gr.
👉Yağ 100,3 gr.
👉Protein 22,75 gr.
👉Lif 0,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (250 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri