Gazlı İçecek

Akmina C vitaminli Limon Aromalı Doğal Zengin Mineralli Gazlı İçecek


Son yıllarda çok sayıda ve farklı çeşitleriyle karşımıza çıkan sözde meyveli fakat aslında yapay aroma verici ve tatlandırıcılarla tatlandırılan doğal zengin mineralli su yani maden suyu ürünlerinden birini inceleyeceğiz; Akmina C vitaminli Limon Aromalı. Ürün aynı zamanda içeriğinde karbondioksit ilavesi bulunduğundan dolayı gazlı içecek sınıfında da yer almaktadır. 200 ml’lik cam şişelerde 6’lı paketlerde satılan ürün Bolu’da yer alan Danone Hayat İçecek tesislerinde üretilmektedir.

Ürün içeriğine baktığımızda üründe %92 oranında doğal zengin mineralli su yani maden suyu bulunduğunu görüyoruz. Üründe bu temel bileşen yanında sofra şekeri, karbondioksit ve asitlik düzenleyici olarak sitrik asit bulunuyor. Ürün 100 ml’de 4 gr. ilave şeker içerirken, 200 ml’lik tek şişede ise 8 gr. yani yaklaşık 4 tane küp şeker kadar sofra şekeri içeriyor. Yaklaşık bir su bardağı kadar ürünün tüketimiyle liften yoksun bu yoğun şeker yükünün yanında üründe tatlandırıcı olarak asesülfam potasyum ve sukraloz yer alıyor. Ürün bu haliyle 4 küp şeker içeren bir üründen çok daha tatlı bir etki bırakıyor.

Üründe ayrıca limon tadı ve kokusu tamamen yapay aroma vericilerle sağlanırken, ayrıca C vitamini ilavesinin yanında koruyucu olarak Potasyum Sorbat ile stabilizör ve renklendirici katkı maddeleri içeriyor. Ürün tek şişede 8 gr. şekerin yanında herhangi bir besin değeri içermezken, ilave edilen c vitamininin etkisiyle tek şişede 24 mg. C vitamini içeriyor. Bu da günlük C vitamini ihtiyacının %30’unu karşılamaya yetecek bir miktar olarak dikkat çekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal Zengin Mineralli Su (%92), Pancar Şekeri, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Limon aroma vericisi, C vitamini, Tatlandırıcı (Asesülfam Potasyum, Sukraloz), Koruyucu (Potasyum Sorbat), Stabilizör (Gam Arabik, Ağaç Reçinesinin Gliserol Esterleri), Renklendirici (Lutein)
🔎Akmina C vitaminli Limon Aromalı Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 34 kcal
👉Şeker 8 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri