Gündem Özel

Tarsus’ta içeriğinde yüksek oranda nişasta tespit edilen yüzlerce kilogram peynir imha edildi.


Mersin’in Tarsus ilçesinde, satışa sunulduğu seyyar tezgahlarda halk sağlığına zararlı olduğu gerekçesiyle el konulan 447 kilogram peynir imha edildi. Tarsus Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede gıda satışı yapan işletmelere yönelik denetim yaptı. Kontrollerde, bazı seyyar tezgahlarda satışa sunulan peynirlerden alınan örneklerde yapılan incelemelerde, yüksek oranda nişasta bulunduğu belirlendi.

ZABITA EKİPLERİ TARSUS'TA HALK SAĞLIĞINA ZARARLI 447 KİLOGRAM BİDON PEYNİR  ELE GEÇİRDİ - odakhaber.com

Tarsus Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte gıda satışı yapan işyerlerine yönelik rutin olarak yürüttükleri çalışmalar çerçevesinde, seyyar satıcılarda halk sağlığına zararlı olan ve içerisinde bol miktarda nişasta bulunan bidon peynirlerine el koydu. Üretim izin belgesi olmayan plastik bidonlar içerisinde satışı gerçekleştirilen bidon peynirler, Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından analiz edildi. Analizler sonucu halk sağlığını olumsuz etkileyecek etmenler içeren bidon peynirler imha edilerek satışını yapan kişi ve kişiler hakkında gerekli idari işlemler başlatıldı.

Mersin'de sağlığa zararlı 447 kilogram peynir imha edildi - 08.06.2022,  Sputnik Türkiye

Zabıta yetkilileri, ”Gerek rutin denetimlerimiz gerekse de vatandaşlardan gelen ihbarlar sonrası yaptığımız denetimlerdeki tek gayemiz; vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda beslenmelerini sağlamak. Bu konuda vatandaşlarımızın da bizlere yardımcı olmaları gerekmektedir. Herhangi olumsuz bir durum karşısında anında 153’ü arayarak bizlerle irtibata geçip bilgi vermeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri