Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Fıstık Ezmeli Badem Kaplamalı HiProtein Lokma


Daha önce farklı çeşitlerini incelediğimiz Züber markalı Lokma ürünlerinin bu sefer yüksek proteinli Lokma çeşidini inceliyoruz. Ürün 84 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ambalajında “Şeker ilavesiz” ve “%20 protein” ibareleri yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda “meyve tatlısı” olarak satılan Züber ürünlerinin neredeyse tamamında olduğu gibi bu üründe de Hurma ilk sırada yer alıyor. Hurmanın tam oranı beyan edilmese de, çoktan aza sıralanan içerikte ikinci sırada %28 oranında Yer fıstığı ve üçüncü sıradaysa Süt proteini konsantresi bulunuyor. Üründe ayrıca protein kaynağı olarak peyniraltı suyu tozu bulunuyor. Bu haliyle ürünün 100 gramında 20 gr. yani 84 gr.’lık tek paketinde 16,8 gr. protein yer alıyor. Buna göre üründen alınan toplam kalorinin %19,8’i proteinden geliyor.

Üründe ayrıca hurma özü ve %5 oranında badem bulunuyor. Ürün ayrıca %0,2 oranında kakao tozu içeriyor. Üründe ilave şeker, tatlandırıcı, aroma verici ya da koruyucu herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Gluten içermeyen üründe şeker kaynağı olarak hurma ve hurma özü dikkat çekiyor. Ürün bu haliyle 84 gr.’lık tek pakette 337,7 kcal enerji verirken, tek paket ürün 32,8 gr. karbonhidrata karşılık 5,5 gr. lif içeriyor. Üründe ayrıca yer fıstığından ve kısmen bademden gelen 14,3 gr. yağ bulunuyor. Ürünün ilave şeker veya bitkisel yağ içermemesine rağmen doğal olarak içerdiği yüksek besin değerinden gelen yüksek kalori sebebiyle tüketiminin kontrol edilmesi gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Yer Fıstığı (%28), Süt Proteini Konsantresi, Hurma Özü, Badem(%5), Peynir Altı Suyu Proteini Konsantresi, Kakao Tozu (%0,2)
🔎Züber Fıstık Ezmeli HiProtein Lokma Besin Değerleri
👉Enerji 337,7 kcal
👉Karbonhidrat 32,8 gr.
👉Yağ 14,3 gr.
👉Protein 16,8 gr.
👉Lif 5,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (84 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri