Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Loqum Kakaolu Hindistan Cevizi Kaplı Meyve Küpü


İlave şeker ve katkı maddesi içermeyen birçok farklı ürünü Züber markasıyla piyasaya sunan Alterna Gıda lokumdan esinlenerek üretilmiş yeni bir ürünü tüketicilerin beğenisine sundu; Züber Loqum. Ürünün kakaolu ve hindistan cevizi kaplı çeşidini inceleyeceğiz. Ürün 48 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. Ürün ambalajında “Şeker ilavesiz” ve “Yüksek lif kaynağı” ifadelerinin yanında Vegan beyanı dikkat çekiyor.

Ürün içeriğinebaktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Kakao tozu ve Badem bulunduğunu görüyoruz. Üründe %8 oranında kakao tozu yer alırken, ilk sırada yer alan hurma oranı beyan edilmiyor. Üründe ayrıca %5 oranında hindistan cevizi ve ayrıca nohut unu bulunuyor. Ürün bu bileşenlerden meydana gelirken, içeriğinde ilave şeker, bitkisel yağ, aroma verici ya da renklendirici herhangi bir katkı maddesi içermiyor.

Küp şeklinde lokuma benzer olarak üretilen ürünün tek adedinin yaklaşık 7 gr. olduğunu etiketten anlıyoruz. Bu haliyle ürünün tek adedi 22 kcal enerji veriyor. Ürün tek adette 4,4 gr. karbonhidratın yanında 0,8 gr. lif içeriyor. Ürün buna göre 48 gr.’lık tek pakette 7 tane ürün içeriyor. Bu haliyle tek paket Züber Loqum 153 kcal enerji veriyor. Tek paket üründe 30 gr. karbonhidrat ve 5,3 gr. lif bulunuyor. Ürün tek pakette 3,6 gr. yağ ve 3,2 gr. protein içermektedir. İlave bitkisel ya da hayvansal yağ içermeyen üründeki yağın badem ve hindistan cevizinden, proteinin ise hurma, badem ve nohut unundan geldiğini söyleyebiliriz. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Kakao tozu (%8), Badem, Hindistan Cevizi (%5), Nohut unu
🔎Züber Loqum Kakaolu Hindistan Cevizi Kaplı Meyve Küpü Besin Değerleri
👉Enerji 22 kcal
👉Karbonhidrat 4,4 gr.
👉Yağ 0,5 gr.
👉Protein 0,5 gr.
👉Lif 0,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (7 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

GIDA DEDEKTİFİ


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri