Yağlar

Becel Sızma Zeytinyağlı Bitkisel Margarin


Margarin ürünlerinden zeytinyağlı içeriğe sahip Becel Sızma Zeytinyağlı Bitkisel Margarin ürününü inceliyoruz. Ürün 500 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ambalajında “Sızma zeytinyağlı” ve “Ege Bölgesi’nden” ifadelerinin yanı sıra zeytinyağı ve zeytin görselleri yer alıyor. Ürünün %7 oranında sızma zeytinyağı içerdiğini ve bunun haricinde ithal ve yerli çeşitli bitkisel yağlar kullanılarak üretildiğini belirtmek gerekiyor. Üründe zeytinyağı yanı sıra değişen miktarlarda ayçiçek, kanola, keten tohumu, palm ve hindistan cevizi yağları da yer alıyor.

Ürün %59 oranında yağ içerirken, bunun yanında sırasıyla; su, yağsız pastörize süt ve emülgatörler bulunuyor. Üründe emülgatör olarak bitkisel bazlı yağ asitlerinin mono ve digliseritleri ile ayçiçek lesitini yer alıyor. Ürün bitkisel margarin olmsasının yanında süt içerirken, ayrıca süt bileşeni olarak peyniraltı suyu tozu içeriyor. Üründe bu haliyle 100 gr.’da 59 gr. yağ bulunurken, bunun 14 gramı doymuş yağ ve 19 gramı çoklu doymamış yağ olarak beyan ediliyor. Üründe bu haliyle alınan kalorinin %23,6’sı doymuş yağdan geliyor. Üründe ayrıca Omega-3 olarak bilinen çoklu doymamış yağ asitlerinin de 100 gr.’da 1,6 gr. olarak bulunduğunu söyleyelim.

Üründe bu içeriklerin yanında çeşitli katkı maddeleri yer alıyor. Ürün asitlik düzenleyici, koruyucu ve renklendirici içeriyor. Üründe koruyucu olarak potasyum sorbat ve renklendirici olarak – ürüne zeytinyağını andıran renk vermesi açısından betakaroten yer alıyor. Üründe ayrıca içeriği bilinmeyen yapay aroma verici bulunuyor. Üründe ayrıca E vitamini ilavesi de yer alıyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 24 mg. E vitamini içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Bitkisel yağlar (Sızma zeytinyağı (%7), Değişen miktarlarda ayçiçek, kanola, keten tohumu, palm, hindistan cevizi), Su, Yağsız pastörize süt, Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Ayçiçek lesitini), Peyniraltı suyu tozu, Tuz, Asitlik Düzenleyici (Laktik asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat), E vitamini, Aroma verici, Renklendirici (Beta karoten)
🔎Becel Sızma Zeytinyağlı Bitkisel Margarin Besin Değerleri
👉Enerji 160 kcal
👉Karbonhidrat <0,15 gr.
👉Yağ 17,7 gr.
👉Protein <0,15 gr.
👉Tuz 0,06 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri