Çay Kahve

Nescafé 3’ü1 Arada Ice


Market raflarında gerek tekli gerekse çoklu paketlerde satılarak özellikle kış aylarında tüketimi artan hazır kahve karışımlarından bu sefer yaz ayları için uyarlanmış Nescafé 3’ü1 Arada Ice ürününü inceleyeceğiz. Ürün diğer 3’ü1 Arada karışımlarından farklı olarak soğuk su ile hazırlanabilmekte olup, tekli ambalajı 13,8 gr. ürün içermektedir.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada temel olarak; Şeker, Kahve Beyazlatıcısı ve Çözünebilir Kahve olduğunu görüyoruz. Üründe %25 oranında kahve beyazlatıcısı bulunurken, kahve beyazlatıcısı içeriğinde ilk 3 sırada; Glikoz şurubu, Yağsız süttozu ve Palm yağı dikkat çekiyor. İçerikte yağsız süttozu için beyan edilen %32 oranının, %25 oranındaki kahve beyazlatıcısı içindeki oranı olduğunu vurgulamak gerekiyor. Buna göre ürün %25’in içinde %32 yani %8 oranında yağsız süttozu içeriyor. Kahve beyazlatıcısı içeriğinde ayrıca asitlik düzenleyici ve topaklanmayı önleyici katkı maddeleri bulunuyor.

Kahve karışımı olarak alınan üründe fark ettiyseniz ilk 3 sırada kahveye dair bir şey görememiştik. Öyle ki, ürün içeriğinde 4. sırada %6,9 oranıyla çözünebilir kahve olduğunu görüyoruz. Ürün bu haliyle 13,8 gr.’lık paketinde 0,95 gr. yani 1 gramdan daha az oranda çözünebilir kahve içermektedir. Üründe ayrıca içeriği tüketiciye beyan edilmeyen aroma vericiler yer almaktadır. Bu aroma vericilerin ne aroması verdiği, içeriğinde kaç çeşit aroma bulunduğu ve ne ihtiva ettikleri ise bilinmiyor. Üründe ayrıca emülgatör katkı maddesi olarak selüloz gam bulunuyor. Bu haliyle 13,8 gr.’lık tek adet ürünün 200 ml. su ile karıştırılmasıyla elde edilen içecekte 10 gr. şeker yer alıyor. Bu da ürünün tek bardağında yaklaşık 5 tane küp şeker bulunduğunu gösteriyor. Yani bu ürünü tükettiğinizde 1 gr.’dan az kahve içeren bu karışıma yaklaşık 5 tane küp şeker atmış oluyorsunuz. Bu şeker yüküne karşılık üründe sadece 0,3 gr. lif bulunuyor. Ürün ayrıca 0,8 gr. yağ içermektedir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker, Kahve beyazlatıcısı (%25) [Glikoz şurubu, Yağsız süttozu (%32), Bitkisel yağ (Palm), Asitlik Düzenleyici (Disodyum Fosfat), Topaklanmayı Önleyici (Silikon Dioksit)], Çözünebilir kahve (%6,9), Aroma vericiler, Emülgatör (Selüloz gam)
🔎Nescafé 3’ü1 Arada Ice Kahve Beyazlatıcılı Çözünebilir Kahve Besin Değerleri
👉Enerji 56 kcal
👉Şeker 10 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 0,6 gr.
👉Lif 0,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (13,8 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri