Gazsız İçecek

Doğanay Şekersiz Limonata


Yaz aylarında market raflarında daha çok dikkat çeken ve tüketimi de artan endüstriyel şekersiz limonata yani gazsız limonlu içecek ürünlerinden birini inceleyeceğiz; Doğanay Şekersiz Limonata. Ürün litrelik plastik şişelerde satılıyor. Üründe “şeker ilavesi” bulunmazken, tatlandırıcılar kullanıldığı görülüyor. Üründe %10 oranında limon içeren limon suyu konsantresi bulunuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Limon suyu konsantresi ve Stabilizörler olduğunu görüyoruz. Üründe %10 oranında limon içeren limon suyu konsantresinin oranı ise bilinmiyor. Üründe diğer birçok endüstriyel limonata ürününde gördüğümüz üzere; stabilizör olarak gam arabik ve ağaç reçinesinin gliserol esterleri kullanılıyor. Üründe stabilizörlerden hemen sonra ise doğal aroma vericiler yer alıyor. Üründe ne aromasının yer aldığı ise tüketiciye beyan edilmiyor. Üründe ayrıca tatlandırıcı olarak asesülfam potasyum ve sukraloz bulunuyor. Ürün bu haliyle kalorisiz fakat katkılı bir ürün olarak dikkat çekiyor. Üründe 200 ml.’de 1 gr.’dan daha az şeker bulunuyor. Bu şekerin de limon suyu konsantresinden gelen şeker olduğunu belirtelim.

Üründe ayrıca antioksidan, koruyucular ve renklendiriciler gibi birçok farklı katkı maddesi yer alıyor. Üründe koruyucu olarak potasyum sorbat ve sodyum benzoat yer alırken, renklendirici olarak da klorofillerin ve klorofilinlerin bakır kompleksleri ve bitkilerde bulunan sarı renkli organik bir renklendirici olan lutein bulunuyor. Üründe ilave şeker veya nişasta bazlı glikoz-fruktoz şurubu bulunmuyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Limon suyu konsantresi, Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Doğal aroma vericiler, Tatlandırıcılar (Asesülfam Potasyum, Sukraloz), Antioksidan (Askorbik asit), Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat), Renklendiriciler (Klorofillerin ve klorofilinlerin bakır kompleksleri, Lutein)
🔎Doğanay Şekersiz Limonata Besin Değerleri
👉Enerji 6 kcal
👉Şeker <1 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (200 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri