Cipsler, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Noutos Chili Çeşnili Nohut Cipsi


İlk başta şeker ilavesiz bar ürünleriyle başlayarak sağlıklı atıştırmalık kategorisinde her geçen gün inovatif başka bir ürünü piyasaya süren Züber markalı Noutos ürününü inceleyeceğiz. Ürün içeriğinde temel olarak nohut unu bulunan, bir tür “Tombi” benzeri bir cips. Fakat üründe Tombi’den farklı olarak palm yağı ve MSG türevleri ile aroma vericiler bulunmuyor. Evet, 55 gr.’lık paketlerde satılan bu ürün ne palm yağı, ne MSG veya türevleri ne de aroma verici bileşen içermemektedir.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Nohut unu, Ayçiçek yağı ve Zeytinyağı bulunduğunu görüyoruz. Üründe %75 oranında nohut unu yer alırken, ayçiçek yağı ve zeytinyağı kaynaklı olarak yaklaşık %10 yağ içeriyor. Üründeki doymuş yağ oranı da tabi ki doymamış yağdan yana zengin bu yağ çeşitlerinin etkisiyle çok düşük kalıyor. Öyle ki, üründe 100 gr.’da 17 gr. yağın sadece 1,8 gramı doymuş yağ olarak hesaplanıyor. Ürün bu haliyle 55 gr.’lık tek pakette 9,4 gr. yağ ve 0,9 gr. doymuş yağ içeriyor. Üründe ayrıca 55 gr.’lık tek pakette 23,7 gr. karbonhidratın yanında 3,7 gr. lif bulunuyor. Diğer yandan ürün tek pakette nohuttan gelen 7,7 gr. protein içeriyor. Üründe proteinden gelen kalori oranı ise %14,5 olarak dikkat çekiyor.

Ürün bu temel bileşenlerin yanı sıra %6 oranında Chili çeşni içeriyor. Üründe MSG veya türevleri ile aroma vericiler bulunmadığını söylemiştik, işte bu chili çeşniyi doğal olarak üretilmiş haliyle; gerçekten acı chili biber ile birlikte domates, soğan ve sarımsak bulunan bir baharat karışımı olarak görüyoruz.Üründe ayrıca pirinç unu ve deniz tuzu bulunuyor. Ürün koruyucu, renklendirici ya da ilave herhangi bir katkı maddesi içermiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Nohut unu (%75), Ayçiçek yağı, Zeytinyağı, Chili çeşni (%6) [Domates, Acı chili biber, soğan, sarımsak], Pirinç unu, Deniz tuzu
🔎Züber Noutos Chili Fırınlanmış Nohut Cipsi Besin Değerleri
👉Enerji 212,3 kcal
👉Karbonhidrat 23,7 gr.
👉Yağ 9,4 gr.
👉Protein 7,7 gr.
👉Lif 3,7 gr.
👉Tuz 1,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (55 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri