Bisküvi Çerez

McVitie’s Saklıköy Fındık Kremalı Tam Buğday Unlu Sandviç Bisküvi


Daha önce raflarda Ülker markasıyla satılan fakat sonradan firmanın McVities markasını satın almasının ardından marka değişikliğine giden Saklıköy Fındıklı Kremalı ürününü inceleyeceğiz. Ürün 100 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ambalajında “tam buğdaylı” ve “lif kaynağı” ifadeleri dikkat çekiyor. Üründe tam buğday unundan çok daha fazla oranda, içeriğin ilk sırasında beyaz un bulunuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Palm yağı olduğunu görüyoruz. Hangi Saklıköy’de palm yağı vardır onu merak ederek ürüne ismini veren tam buğday ununun da ilk 3’e giremediğini belirtelim. Üründe %15 oranında tam buğday unu yer alırken, bu da 100 gr.’lık tek pakette 15 gr. tam buğday unu olduğunu gösteriyor. Üründe bundan çok daha fazla oranda – içerikte ilk sırada yer alan beyaz un bulunuyor. Ürün tam buğday ununun etkisiyle daha yüksek lif oranına sahip olurken, 100 gr.’lık tek pakette 25 gr. şeker yani yaklaşık 12 tane küp şekerin yanında 3,5 gr. lif bulunuyor. Üründe ayrıca 23 gr. yağ bulunuyor – ki buna üründeki tam yağlı süttozundan gelen yağ da dahildir.

Ürün bunların yanında %2 oranında fındık püresi ve protein kaynağı olarak peyniraltı suyu tozu içeriyor. Üründe buğdaydaki gluten ve sütten gelen proteinin etkisiyle 100 gr.’lık tek pakette 6,2 gr. protein bulunuyor. Ürün daha çok “tam buğdaylı” görünsün diye – koyulaştırmak adına ürüne arpa maltı ekstraktı eklendiğini görüyoruz. Üründe ayrıca invert şeker şurubu ve içeriğini bilmediğimiz aroma vericiler yer alıyor. Ürün katkı maddeleri olarak sırasıyla kabartıcılar, emülgatörler ve asitlik düzenleyici içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Buğday unu, Şeker, Bitkisel yağ (Palm), Tam buğday unu (%15), Nişasta, Tam yağlı süttozu, Fındık püresi (%2), Peyniraltı suyu tozu, Kabartıcılar (Amonyum Hidrojen Karbonat, Sodyum Hidrojen Karbonat, Disodyum Difosfat), Malt ekstraktı, Yağsız süttozu, İnvert şeker şurubu, Tuz, Aroma vericiler, Emülgatör (Soya lesitini, Sodyum sterarol-2-laktitat), Yumurta, Yağı azaltılmış kakao tozu, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔎McVitie’s Saklıköy Fındık Kremalı Besin Değerleri
👉Enerji 488 kcal
👉Şeker 25 gr.
👉Yağ 23 gr.
👉Protein 6,2 gr.
👉Lif 3,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (100 gr) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri