Gıda Takviyesi, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Ocean ExtraMag Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda


Pandemi sonrasında gıda takviyelerinin hayatımızdaki yeri gittikçe genişlemeye başlarken, yerli firmalar da yerli ve ithal hammaddeler kullanarak yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla önemli ürünler ortaya koymaya başladılar. Son dönemde dikkat çeken ürünlerden biri de magnezyum içerikli takviye ürünler gibi görünüyor. Bugün bunlardan Orzax firmasının ürettiği Ocean ExtraMag ürününü inceleyeceğiz.

Ürünün içeriğine geçmeden önce magnezyumun vücuttaki görevlerinden bahsetmek gerekiyor. Magnezyum vücutta üç binden fazla enzimin ve özellikle de fosfat transferi yapan enzimlerin kofaktörü yani yardımcısı olarak görev yapıyor. Magnezyumun enerji metabolizmasında da aktif olarak rol oynadığı, ayrıca D vitamini, kalsiyum ve potasyumun metabolizmasına katıldığı biliniyor. Magnezyum aynı zamanda kan damarlarının kasılıp gevşemesini kontrol ederek tansiyonu ayarlarken, kemik ve dişlerin yenilenmesinde görevli kalsitonin hormonunun üretimini düzenliyor. Tüm bu görevlerine ek olarak magnezyumun kas ve migren ağrılarını azaltıcı etkisi, vücuda rahatlık ve gevşeme sağlayarak uykuya dalmayı kolaylaştırıcı etkisinden bahseden çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Vücutta magnezyuma kadınlarda günlük 300 mg., erkeklerde günlük 350 mg. ve gebe kadınlarda ise günlük 400 mg. miktarında ihtiyaç duyuluyor. Tahıllar, kuru baklagiller, sert kabuklu kuruyemişler ve en bilineni muzda yüksek miktarda magnezyum bulunuyor. Kas fonksiyonundan kemik sağlığına, diş sağlığından migrene kadar vücudun işleyişine dair pek çok önemli aktivitede rol alan magnezyumun gıdalardan yetersiz ya da dengesiz alımı sebebiyle takviye edilmesi de büyük önem taşıyor.

İşte böyle bir ihtiyacın takviye edilmesi yönünde üretilen ürün içeriğinde magnezyumun üç farklı tuzu bir arada yer alıyor. Ürün magnezyum malat, magnezyum sitrat ve magnezyum bisglisinat içeriyor. Bunlardan magnezyum sitrat, 24 saat içinde kasa geçişi en başarılı olan magnezyum tuzu olarak biliniyor. Magnezyum malat kaslarda enerji üretimine destek sağlarken, magnezyum bisglisinat ise glisin aminoasidinin de etkisi ile kan beyin bariyerinden geçerek mental rahatlama sağlıyor. Üründe 200 mg. elemental magnezyum yer alırken, bu magnezyum üç farklı magnezyum tuzundan elde ediliyor. Buna göre üründe 636,9 mg. Magnezyum Sitrat’tan gelen 100 mg. elementel magnezyum, 333,4 mg.Magnezyum Malat’tan gelen 50 mg. magnezyum ve 250 mg. Magnezyum Bisglisinat’tan gelen 50 mg. magnezyum olmak üzere toplam 200 mg. elementel magnezyum bulunuyor. Üründe kullanılan magnezyum Almanya’da bulunan Dr. Paul Lohmann firmasından ithal ediliyor. Üründe Helalder Akreditasyonu ve Artıbel Belgelendirme tarafından helal sertifikasıyla sertifikalandırılmıştır. Üründe ayrıca hacim arttırıcı, sertleştirici ve emülgatör katkı maddeleri bulunurken, ürünün ilave şeker veya tatlandırıcı içermediğini belirtelim. Ürün ayrıca renklendirici olarak ilaçlarda ve tabletlerde rastlanan titanyum dioksit içermiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Magnezyum sitrat, Magnezyum malat, Magnezyum Bisglisinat, Hacim arttırıcı (Mikrokristalin selüloz, Dikalsiyum fosfat), Sertleştirici (Polivinilprolidon), Emülgatör (Yağ asitlerinin magnezyum tuzları, Çapraz bağlı sodyum karboksi metil selüloz, Silikon dioksit)
🔎Ocean Extramag Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda Besin Değerleri
👉Elementel Magnezyum 200 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek tablet için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifiComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri