Kefir Ayran ve Boza

SEK Aktif Ananaslı Probiyotik Kefir


Piyasada artık çok farklı çeşitte yer alan kefir ürünlerinden birini inceleyeceğiz; Sek Aktif Ananaslı Probiyotik Kefir. Ürün içeriğinde kefir bakterileri ve ayrıca probiyotik bakteriler barındırıyor. Ürün içeriğinde 2,5×10 üzeri 9 kob probiyotik bakteri bulunuyor. Üründe kefir mayası olarak LAF3 Bifidobacterium, BB-12 ve Lactobacillus acidophilus ile LA-5 probiyotik bakterileri bulunuyor. BB-12 ve LA-5 CHR Hansen markalarının tescill probiyotikleri olarak etikette beyan ediliyor. Buna göre üründe yer alan bakterilerin Danimarka’dan ithal edildiğini anlıyoruz.

Ürün içeriğine baktığımızdaysa üç temel bileşenden meydana geldiğini anlıyoruz; Pastörize süt, Ananaslı sos ve Kefir mayası ve probiyotik bakteriler. Üründe %1,5 yağlı pastörize inek sütü kullanıldığını, ananaslı sos içeriğinde ise çeşitli katkı maddeleri bulunduğunu görüyoruz. Ürün ananaslı sos içeriğinde sırasıyla Şeker, Su ve Ananas suyu içeriyor. Üründe %15 oranında ananaslı sos içeriğinde %15 oranında ananas suyu yani toplamda %2,25 oranında ananas suyu bulunuyor.Ürün ayrıca ananas aroma vericisi içeriyor. Ananaslı sos içeriğinde bunların yanı sıra; kıvam arttırıcılar, asitlik düzenleyici ve renklendirici katkı maddeleri bulunuyor.

Ürün bu haliyle 250 ml’lik tek şişede 157,5 kcal enerji veriyor. Ürüne ilave şeker oranı tam olarak beyan edilmese de; aynı ürünün sade çeşidindeki şeker oranı üzerinden bu çıkarımı yapabiliyoruz. Buna göre Sek Aktif Sade ürününde 100 ml’de 4,8 gr. karbonhidrat yani sütten gelen laktoz varken, bu üründe 9,6 gr. karbonhidrat yani laktoz ve ilave şeker toplamı bulunuyor. Buna göre ürün %4,8 oranında ilave şeker içeriyor. Bu da 250 ml’lik tek şişede 12 gr. ilave şeker yani yaklaşık 6 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunduğunu gösteriyor. Üründe ayrıca tek şişede sütten gelen 3,8 gr. yağ ve 6,8 gr. protein bulunuyor. Üründeki kalsiyum oranı tüketiciye beyan edilmezken, lif oranı da bilinmiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize 1,5 yağlı süt, Ananaslı sos (%15) [Şeker, Su, Ananas suyu (%15), Kıvam arttırıcılar (Modifiye nişasta, Keçiboynuzu gamı, Guar gam), Ananas aroma vericisi, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Renklendirici (Beta Karoten)], Kefir mayası ve probiyotik bakteri (Bifidobacterium ve Lactobacillus Acidophilus)
🔎SEK Aktif Ananaslı Probiyotik Kefir Besin Değerleri
👉Enerji 157,5 kcal
👉Şeker 24 gr.
👉Yağ 3,8 gr.
👉Protein 6,8 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (250 ml) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri