Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Lokma Fındık Kaplı Kakaolu Yer Fıstığı Ezmeli Meyve Topu


Züber markalı ilave şekersiz lokmaların şimdi de Fındık kaplı Yer fıstığı ezmeli çeşidinee bakacağız. Ürün 96 gr.’lık paketlerde satılıyor ve tam ismiyle Züber Lokma Fındık Kaplı Yer Fıstığı Ezmeli Meyve Topu olarak geçiyor. Ürün Alterna Gıda firması tarafından katkısız, koruyucusuz, ilave şekersiz ve glutensiz olarak üretiliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada %64 oranla Hurma bulunduğunu görüyoruz. Bu da 96 gr.’lık tek pakette 61 gr. Hurma bulunduğunu gösteriyor. Üründe ayrıca %13 oranında fındık ve %11 oranında yer fıstığı bulunuyor. Üründe bu haliyle tek pakette 12,5 gr. Fındık ve 10,5 gr. yer fıstığı bulunuyor. Bu bileşenlerin etkisiyle ürün 100 gr.’da 51 gr. Karbonhidratın yanı sıra 9,2 gr. Protein içeriyor. Üründe ilave yağ bulunmamakta olup, 100 gr.’da içerdiği 16,2 gr. yağ hurma, fındık ve yer fıstığından gelmektedir. Bu haliyle üründe bulunan 16,2 gr. yağın sadece 4,3 gramı doymuş yağdan gelmektedir.

Ürün ayrıca lif kaynağı olarak Hindiba kökü lifi içermekte olup, bu haliyle 100 gr.’da 15,5 gr. Lif bulunmaktadır. Üründe doğal bileşenlerden gelen karbonhidrata karşılık bu denli yüksek lif bulunması, gerek kan şekerini aniden yükseltmemesi, gerekse uzun süre tok tutması açısından önem taşıyor. Ürün ayrıca kakao kitlesi ve nohut unu içeriyor. Ürünün bir diğer dikkat çekici özelliği ise ilavee yağ, ilave şeker veya koruyucu maddeleri içermemesinin yanı sıra; herhangi bir aroma verici bileşen içermemesidir. Bu haliyle üründen alınan tat tamamen bileşenlerin gerçek tadı olup, yapay herhangi bir aroma bulundurmamaktadır. Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek porsiyonunda 15,3 gr. Karbonhidrat, 2,7 gr. Protein ve 4,6 gr. Lif içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Hurma (%64), Fındık (%13), Yer fıstığı (%11), Hindiba kökü lifi, Kakao kitlesi (Kakao tozu, Kakao yağı), Nohut unu
🔎Züber Lokma Fındık kaplı Yer Fıstığı Ezmeli Meyve Topu Besin Değerleri
👉Enerji 113 kcal
👉Karbonhidrat 15,3 gr.
👉Yağ 4,9 gr.
👉Protein 2,7 gr.
👉Lif 4,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri