Yağlar

Carrefour Pastörize Tereyağı


Daha önce özel inceleme kapsamında organik ürünleriyle, çeşitli peynirlerini ve son olarak ayranını incelediğimiz Carrefour markalı ürünlerde bugün Tereyağı incelemesi yapıyoruz. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan tereyağ ürünün 500 gr. ve 1 kg.’lık paketlerde satılıyor. Ürün CarrefourSA adına uluslarası standartlar çerçevesinde denetlenen Karaman ve Antalya’daki tesislerde fason olarak üretilerek private label – Carrefour markasıyla sunuluyor. Ürünün üretici bilgisi etiket üzerinden tüketicilere açık ve net şekilde beyan ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda üründe sadece pastörize inek sütü kreması ve tereyağ kültürü bulunduğunu biliyoruz. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici bulunmayan ürün tuz ilavesi de içermiyor. Piyasadaki birçok markanın tereyağ ürünlerine beta karoten ilavesiyle “daha sarı” görünüm verdiği bu süreçte içeriğinde renklendirici olmayan tereyağı bulmak çok kolay değil. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 82 gr. süt yağı – yani gerçek anlamda süt kreması içeriyor. Üründeki süt kreması, sütten krema ayrımı yapıldıktan sonra pastörize edilerek ve yayıklanarak elde ediliyor. Üründe sütten gelen yağ haricinde herhangi bir ilave bitkisel yağ bulunmuyor.

Üründe bu haliyle 10 gr.’lık tek porsiyonda 74 kcal enerji veriyor. 10 gr.’lık tek porsiyon 8,2 gr. yağ içerirken, bunun 5,3 gramının sütten gelen doymuş yağ olduğunu görüyoruz. Üründe ayrıca 0,1 gr. karbonhidrat ve 0,1 gr. protein bulunuyor. Üründe tuz ilavesi olmadığından ürün sıfır tuz içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize inek sütü kreması, Tereyağı kültürü
🔎Carrefour Pastörize Tereyağı Besin Değerleri
👉Enerji 74 kcal
👉Karbonhidrat 0,1 gr.
👉Yağ 8,2 gr.
👉Protein 0,1 gr.
👉Tuz Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (10 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifiComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri