Bisküvi ve Kurabiye

Eti Burçak Kurabi Ay Çöreği İçi Dolgulu Tam Buğday Unlu Bisküvi


Raflarda yeni görmeye başladığımız Eti Burçak Kurabi Ay çöreği içi dolgulu ürünü inceleyeceğiz. Ürün 105 gr.’lık paketlerde satılıyor. Üründe %60 oranında tam buğday unu bisküvi ile %40 oranında ay çöreği içi bulunuyor. Ürün ayrıca üzüm, yer fıstığı, kakao ve fındık içeriyor. Fakat üründe bu bileşenlerin birçoğu düşük oranlarda yer alıyor. Örneğin; tam buğday unlu bisküvide ilk sırada tam buğday unu değil, beyaz un yer alırken, tam buğday unu bisküvi içinde sadece %7,6 orana sahip olarak dikkat çekiyor. Diğer yandan ay çöreği içindeki fındık oranı sadece %0,5 yani binde 5 olarak dikkat çekiyor.Ürün temel olarak %60 oranında bisküvi ve %40 oranında ay çöreği içi dolgusu içeriyor. Üründe bisküvi içeriğinde ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Bitkisel yağlar yer alıyor. Bisküvi içeriğinde bitkisel yağlar olarak Eti’nin artık bilinen dörtlüsü; Palm, Ayçiçek, Pamuk ve Kanola yağlarına bir de tam hidrojenize palm yani margarin formunda palm yağı eklendiğini görüyoruz. Bisküvi içeriğinde ayrıca sofra şekerinin yanında karamelize şeker şurunu da dikkat çekiyor. Ürün içeriği beyan edilmeyen aroma verici içeriyor.Diğer yandan üründe %40 oranında ay çöreği içi bulunuyor. Üründeki ay çöreği içi ilk sırada %31,5 oranında üzüm içeriyor. Üründe yine benzer şekilde palm ve tam hidrojenize palm içeren bitkisel yağ karışımı ile sofra şekeri bulunuyor. Ay çöreği içinde %4,3 oranında yer fıstığı ve %3 yağı azaltılmış kakao tozu yer alırken, fındık oranı ise sadece %0,5 yani binde 5 olarak dikkat çekiyor. Ürün ay çöreği içi dolgusunda nem vericiler, emülgatörler ve asitlik düzenleyici gibi katkı maddeleri yer alıyor.
Ürün bu haliyle 105 gr.’lık tek pakette 443 kcal enerji veriyor. Ürün tek pakette 26 gr. şeker yani yaklaşık 13 tane küp şeker kadar ilave şeker içerirken, bu şekerin yanında 5 gr. lif bulunuyor. Üründe ayrıca 16,8 gr. yağ ve çoğunluğu glutenden gelen 6,7 gr. protein bulunuyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: Tam buğday unlu bisküvi (%60) [Buğday unu, Şeker, Bitkisel yağ (Palm, Tam hidrojenize palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Pastörize yumurta, Tam buğday unu (%7,6), Buğday nişastası, Kabartıcılar (Amonyum hidrojen karbonat, Sodyum hidrojen karbonat, Sodyum asit pirofosfat), Karamelize şeker şurubu, Tuz, Aroma verici], Ay çöreği içi (%40) [Üzüm (%31,5), Nem vericiler (Sorbitol, Gliserol), Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm, Tam hidrojenize palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Şeker, Pastörize yumurta, Yer fıstığı (%4,3), Yağı azaltılmış kakao tozu (%3), Kabartıcılar (Amonyum hidrojen karbonat, Sodyum hidrojen karbonat), Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri), Fındık (%0,5), Tuz, Aroma vericiler, Mahlep, Tarçın, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Pirinç unu, Mısır nişastası]
💉Alerjen Uyarı: Ürün gluten, yer fıstığı, fındık ve yumurta içerir. Üründe eser miktarda susam ve süt ürünü bulunabilir.
🔎Eti Burçak Kurabi Ay çöreği içi dolgulu Besin Değerleri
👉Enerji 443 kcal
👉Şeker 26 gr.
👉Yağ 16,8 gr.
👉Protein 6,7 gr.
👉Lif 5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (105 gr.) ürün için verilmiştir.

Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri