Gündem Özel

Çerkezköy’deki simit fırınından fareli poğaçalarla ilgili açıklama geldi: Fareyi yakalayıp, poğaçaları imha ettik!


Bir takipçimiz tarafından tarafımıza da gönderilen ve yerel basının yanı sıra; Gıda Dedektifi sosyal medya hesaplarında da gündem olan “fareli poğaça” videosuyla ilgili yetkililer ilgili işletmede denetim yaptı. Çerkezköy Zabıtası ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler çerçevesinde “hijyen ve gerekli tedbirlere uymamaktan” işletme hakkında Çerkezköy Zabıtası tarafından bin 295 ₺ idari para cezası kesildi. İşletmeye ayrıca Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından 5996 sayılı kanun kapsamında 46 bin 159 TL idari para cezası verildi. Ayrıca firmanın faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

Tepe Simit Fırını yetkilisi Mehmet Arıcı, 15 yıldır ilçede faaliyet gösteren bir marka olduklarını belirterek, “Bu güne kadar hijyen konusunda müşterilerimizden hiçbir şikayet almadık. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi. Caddede altyapı ve üstyapı çalışması var. Çalışmalar sırasında bizim dükkanımızın önü de kazıldı. Bu sırada giriş kapısındaki fayans kırıldı. Biz de yaptırmak için çalışmaların bitmesini bekledik. Dün gece de böyle bir olay olmuş. Fayans ile kapı arasındaki boşluğu kullanarak fare dışarıdan içeri girmiş. Tezgah üzerinde kalan poğaçaların üzerinde dolaşmış. Olayı gece duyar duymaz hemen dükkana geldik. Fareyi yakalayıp attık. Poğaçaları da imha ettik.” ifadelerini kullandı.

Arıcı ayrıca evraklar ve hijyen konusunda hiçbir eksiklikleri olmadığını dile getiren Aracı ayrıca açıklamasında; “Müşterilerimiz içini ferah tutsun. Fare imha ettiğimiz poğaçalar hariç hiçbir gıda ürünü ile temas etmedi. Bugüne kadar böyle bir olay kesinlikle yaşamadık. Dün akşamki tatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.” ifadelerini kulandı. Denetimler sonrasında dükkanın zabıta tarafından mühürlendiği görülürken kapıya işletme tarafından “Tadilat dolayısıyla kapalıyız” ibaresi bulunan bir kağıt asıldı. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri