Krema Sos ve Ezmeler

Antepsan Antebella Antep Fıstığı Kreması


Geçtiğimiz haftalarda içeriğinde %35 oranında fındık bulunan kakaolu fındık kremasını incelediğimiz Antepsan Antebella markasının bugün benzerine pek de rastlanmayan Antep Fıstığı Kreması ürününü inceleyeceğiz. Antepsan firması tarafından Gaziantep’teki üretim tesislerinde üretilen ürün 200 gr.’lık cam kavanozlarda satışa sunulan ürün ambalajındaki Antep fıstığı görselleri ve “%30 Antep Fıstığı” ibaresiyle dikkat çekiyor.



Ürün içeriğine baktığımızda ise ilk sırada %30 oranında Antep fıstığı olduğunu görüyoruz. Üründe sırasıyla sofra şekeri ve bitkisel yağlar yer alıyor. Üründe bitkisel yağ olarak pamuk ve ayçiçek yağları bulunuyor. Üründe ayrıca Antep fıstığından doğal olarak gelen yağ da yer alıyor. Bu haliyle 100 gr.’da 37,6 gr. yağ içeren üründe doymuş yağ oranıysa bu yağların etkisiyle sadece 4,8 gr. düzeyinde kalıyor. Bu temel bileşenlerin yanında üründe ayrıca yağsız süttozu, emülgatör ve aroma verici bulunuyor. Üründe emülgatör olarak ayçiçek lesitini kullanılırken, soya lesitini veya türevleri yer almıyor. Üründe aroma verici olarak vanilin kullanıldığı görülüyor. Ürün bunların yanında herhangi bir renklendirici veya koruyucu katkı maddesi içermiyor.



Ürün bu haliyle 100 gr.’da 43,8 gr. karbonhidrat içerirken, bu karbonhidratın yanı sıra 3,1 gr. lif içermektedir. Üründe ayrıca çoğunluğu antep fıstığından gelen 11,9 gr. protein bulunmaktadır. Ürünün 30 gr.’lık tek porsiyonu 169,4 kcal enerji verirken, bu kalori sırasıyla 11,3 gr. yağ, 13,1 gr. karbonhidrat ve 3,6 gr. proteinden geliyor. Üründe ayrıca tek porsiyonda 8,9 gr. ilave şeker bulunmakta olup, bu şeker oranına sütten gelen laktoz da dahildir. Buna göre ürünün tek porsiyonu yaklaşık 4 tane küp şeker kadar ilave şeker içermektedir. Üründe ayrıca tek porsiyonda 0,9 gr. lif bulunmaktadır. #NeYediğiniziBilin



🔍İçindekiler: Antep fıstığı (%30), Şeker, Bitkisel yağ (Pamuk, Ayçiçek), Yağsız süttozu, Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Aroma verici (Vanilin)
🔍Antepsan Anteballa Antep Fıstığı Kreması Besin Değerleri
👉Enerji 169,4 kcal
👉Şeker 8,9 gr.
👉Yağ 11,3 gr.
👉Protein 3,6 gr.
👉Lif 0,9 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.





Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri