Çikolata ve Gofret, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

BEE’O Propolisli ve Ham Ballı Truffles Çikolata Mix


Daha önce çoğunlukla ham bal ürünlerinin yanı sıra propolis, arı sütü ve arı ekmeği gibi arı ürünlerini incelediğimiz BEE’O firmasının bu kez inovatif bir ürünün bakıyoruz; BEE’O Propolisli ve Ham Ballı Çikolata. Ürün içeriğinde ilave şeker ve ilave bitkisel ya da hayvansal yağ içermeyen, ham bal ile tatlandırılmış bitter çikolatalar bulunuyor. Her bir çikolata 11 gr. ağırlığında olup içeriğinde çeşitli dolgular yer alıyor. Truffles olarak da bilinen dolgu çikolatalar üç farklı çeşitten oluşuyor; Fındıklı, Yer fıstıklı ve Ham Balllı Dolgulu. Her ürünü de ayrı ayrı inceleyerek içeriklerini özel inceleme kapsamında sizlere aktarmaya çalışacağız. Ürünler tüm çeşitlerin bir arada yer aldığı 132 gr.’lık karışık paketlerde satılıyor.İlk olarak her üç ürünün de %45 oranında dolgu içerdiğini, bu dolguların içeriklerinin üründen ürüne farklılaştığını söyleyelim. %45 oranındaki dolgunun yanı sıra ürünlerde kakao tozu, kakao yağı, kakao kitlesi ve propolis haricinde herhangi bir bileşen bulunmadığını da belirtelim. Bu haliyle kakao kuru maddesi en az %43 olan bu çikolatalarda koruyucu ve tatlandırıcı katkı maddeleri ya da tatlandırıcı herhangi bir bileşen de yer almıyor. Ürünlerin tamamında ilave şeker bulunmazken, ham bal ile tatlandırıldığını belirtmek gerekiyor. Fakat ürünlerdeki ham bal oranları da çeşitten çeşide farklılık gösteriyor.İlk olarak “ham ballı dolgulu” çeşide bakıyoruz. Üründe %45 oranında dolgu içinde %98,5 oranında ham bal ve %1,5 oranında propolis bulunuyor. Bu haliyle çikolatada olmadığı gibi dolguda da herhangi bir katkı maddesi, ilave şeker, tatlandırıcı ya da aroma verici bileşene rastlanmıyor. Üründe 11 gr.’lık tek adette 6,7 gr. karbonhidratın yanında 0,5 gr. lif içeriyor. Üründe ayrıca tek adette 0,6 gr. Protein bulunuyor.

🔎İçindekiler; Dolgu (%45) [Ham Bal (%98,5), Propolis (%1,5)], Kakao tozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Propolis.
🔎Bee’o Ham Ballı Propolisli Çikolata Besin Değerleri
👉Enerji 30,7 kcal
👉Karbonhidrat 6,7 gr.
👉Yağ 0,15 gr.
👉Protein 0,6 gr.
👉Lif 0,5 gr.
👉Kalsiyum 1,36 mg.
👉Magnezyum 0,08 mg.
👉Demir 0,16 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (11 gr.) ürün için verilmiştir.Ürünün Fındık, Kakao ve Ham bal dolgulu çeşidine baktığımızda yine %45 dolgu içinde bu sefer %74 oranında Ham bal olduğunu görüyoruz. Dolgu içeriğinde ham balın yanı sıra; %20 oranında fındık, %5 oranında kakao ve %1 oranında bulunuyor. Bu haliyle ilave şeker ya da aroma verici gibi bileşenler içermeyen fındıklı çikolatalı bir dolgudan bahsediyoruz. Üründe 11 gr.’lık tek adette 5,5 gr. karbonhidratın yanında 0,2 gr. lif içeriyor. Üründe ayrıca tek adette 0,9 gr. Protein bulunuyor.

🔎İçindekiler; Çikolata Dolgu (%45) [Ham Bal (%74), Fındık (%20), Kakao (%5), Propolis (%1)], Kakao tozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Propolis.
🔎Bee’o Fındıklı Propolisli Çikolata Besin Değerleri
👉Enerji 38,5 kcal
👉Karbonhidrat 5,5 gr.
👉Yağ 1,5 gr.
👉Protein 0,9 gr.
👉Lif 0,2 gr.
👉Kalsiyum 2,19 mg.
👉Magnezyum 4,5 mg.
👉Demir 0,08 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (11 gr.) ürün için verilmiştir.Son olarak ürünün Yer fıstığı ve Ham Balı dolgulu çeşidine baktığımızda yine %45 dolgu içinde bu sefer %64 oranında Ham bal olduğunu görüyoruz. Ürün içeriğindeki dolguda ham balın yanı sıra %35 oranında yer fıstığı ve %1 oranında propolis bulunuyor. Üründe bu haliyle 11 gr.’lık tek adette 5,1 gr. karbonhidratın yanında 0,2 gr. lif yer alıyor. Tek adet ürün ayrıca 1,5 gr. yağ ve 1,1 gr. protein içeriyor. Her üç üründe olduğu gibi bu üründe de ham bal ve propolis kaynaklı çeşitli vitamin ve mineraller bulunuyor. Üründe kalsiyum, magnezyum ve demirin doğal olarak bulunduğunu belirtelim.

🔎İçindekiler; Çikolata Dolgu (%45) [Ham Bal (%64), Yer Fıstığı (%35), Propolis (%1)], Kakao tozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Propolis.
🔎Bee’o Yer Fıstıklı Propolisli Çikolata Besin Değerleri
👉Enerji 39,9 kcal
👉Karbonhidrat 5,1 gr.
👉Yağ 1,5 gr.
👉Protein 1,1 gr.
👉Lif 0,2 gr.
👉Kalsiyum 2,19 mg.
👉Magnezyum 4,5 mg.
👉Demir 0,08 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (11 gr.) ürün için verilmiştir.Bu bir Sponsorlu İçerik yayınıdır. Sponsorlu İçerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri