Hazır Yemek, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Yayla Yemek Hazır Haşlanmış Suyu Süzülmüş Nohut


Market raflarında gittikçe yaygınlaşan yemeye hazır yemek ürünleri arasında en fazla çeşitliliğe sahip markalardan Yayla ürünlerinin Yemeye Hazır konseptiyle sunduğu bir ürünü inceliyoruz; Haşlanmış Nohut. Ürün özellikle suyu süzülmüş ve kullanıma hazır şekilde 150 gr.’lık BPA’sız ambalajda tüketiciye sunuluyor. Ürün tek porsiyon olarak sunulurken ambalajında “Vegan” ifadesi ve “Çorbalara, yemeklere, salatalara ekstra zenginlik katar” ifadesiyle dikkat çekiyor. Ürün içeriğinde herhangi bir hayvansal bileşen veya tereyağı benzeri hayvansal yağlar içermezken, ambalajında da özellikle salata ve yemeklerde kullanıma hazır olduğunu vurgusu yapılıyor.
Ürün içeriğine baktığımızda %97 oranında haşlanmış nohut bulunduğunu, geriye kalan %3’lük kısmın ise bitkisel yağ olarak ayçiçek yağı olduğunu görüyoruz. Bu haliyle ürün içeriğinde herhangi bir koruyucu ya da katkı maddesi bulunmayan, tüketime hazır bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Ürün ambalajının BPA’sız 4 katlı koruyucu bir ambalaj olduğunu ve ürünün bu ambalaj teknolojisi sayesinde 2024 yılı Eylül ayına kadar bozulmadan muhafaza edildiğini belirtmek gerekiyor. Diğer yandan ambalajın arkasında da tüketiciye beyan edildiği gibi delinmiş ya da sızıntılı ürünlerin tüketilmemesi gerektiği, ürünün açıldıktan sonra ise buzdolabında muhafaza edilerek 2 gün içinde tüketilmesi gerektiği bilgileri veriliyor.Bu haliyle haşlanmış ve suyu süzülerek kullanıma hazır şekilde paketlenmiş nohutun besin değerlerini de öğrenmiş oluyoruz. Buna göre 150 gr.’lık tek paket ürün 208 kcal enerji veriyor. Tek paket üründe 25 gr. karbonhidrat yanında 16,6 gr. gibi yüksek oranda lif bulunuyor. Ürün bu lif oranıyla içerdiği karbonhidratın kana dengeli olarak karışmasını sağlayarak, uzun sürede sindirime katılıyor ve uzun süre tokluk hissi veriyor. Diğer yandan ürünün 150 gr.’lık tek paketinde nohuttan gelen 11,7 gr. protein bulunuyor. Üründe buna göre tek pakette alınan kalorinin %22’si proteinden geliyor. Üründe ayrıca ilave ayçiçek yağının etkisiyle 150 gr.’lık tek pakette 3 gr. yağ bulunuyor. Ürün içeriğinde %3 oranında beyan edilen bitkisel yağ içeriğinin besin değerlerine 100 gr.’da 2 gr. olarak yansıması içerik beyanıyla uyuşmuyor. Son olarak ürün tuz ilavesi de içermediği için tek paket üründe nohuttan doğal olarak geldiği haliyle sadece 0,1 gr. tuz bulunuyor. #NeYediğiniziBilin🔎İçindekiler: Haşlanmış Nohut [Nohut, Su) (%97), Bitkisel yağ (Ayçiçek)
🔎Yayla Haşlanmış Suyu Süzülmüş Nohut Besin Değerleri
👉Enerji 208 kcal
👉Karbonhidrat 25 gr.
👉Yağ 3 gr.
👉Protein 11,7 gr.
👉Lif 16,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (150 gr.) ürün için verilmiştir.Bu bir Sponsorlu İçerik yayınıdır. Sponsorlu İçerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri