Gıda Takviyesi, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Ocean TwoD Damla


Bugün özel inceleme kapsamında Türkiye’de AR-GE çalışmaları yapılmış ve özellikle çocuklar için önemli bir eksikliği gidermek adına geliştirilmiş takviye edici bir gıda ürününü inceleyeceğiz; Orzax Ocean TwoD Damla. Ürün 1000 damlalık kullanım sunan 30 ml’lik şişelerde satışa sunuluyor. Ürün ambalajında “koruyucu, tatlandırıcı, renklendirici ve katkı maddesi içermez” ifadeleri yer alıyor.Ürün içeriğine baktığımızda üründe Alg yağı, zeytinyağı, DL-alfa tokoferol ve kolekalsiferol yani D3 vitamini haricinde herhangi bir bileşen bulunmadığı görülüyor. Ürün bu içeriğiyle 1 ml’lik tek damlada 200 mg. DHA ve 7,9 mg. EPA ile 400 IU D3 vitamini içeriyor. Ürünün 4-10 yaş grubu çocuklar ile 11 yaş ve üzerindeki kişilerde günlük 1 ml. alımı tavsiye ediliyor. Buna göre ünün günlük D3 vitamini ihtiyacının %200’ünü tek başına karşılayabiliyor.Ürün benzer diğer DHA kaynaklarından farklı olarak balık yağı kaynaklı değil, alg kaynaklı olarak dikkat çekiyor. Genellikle yağlı balıklarda ve deniz ürünlerinde bulunmasıyla bilinen DHA aynı zamanda mikroalglerde de yer alıyor. Hatta mikroalgler, DHA’nın temel ve en zengin kaynağı olarak biliniyor. Balıkların dahi mikroalgleri yemeleri sayesinde DHA kaynağı haline geldikleri belirtiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalar mikroalglerden elde edilen DHA’nın balıktan elde edilen DHA ile biyoeşdeğerliliğini işaret ediyor. Bu şekliyle üretici firma balık yağı ve kokusuna hassasiyeti olan çocuklar veya vejetaryen DHA takviyesi arayışında olan aileler için bir çözüm olarak sunuyor. Diğer yandan doğal deniz mikroalgleri yüksek kaliteli DHA yağ asidinin en zengin kaynaklarından biri olarak gösteriliyor. Üründe DHA kaynağı olarak kullanılan mikroalglerin kirletici madde içermemesi için sıkı kontroller altında yetiştirildiği ve GDO’suz olduğu belirtiliyor. Diğer yandan ürünün tatsız ve kokusuz olması da ürünün benzer Omega-3 ve DHA takviyelerinden farkını ortaya koyuyor. Üründe ilave şeker veya tatlandırıcı, aroma verici, koruyucu katkı maddesi, laktoz, gluten ya da renklendiriciler yer almıyor. #Sponsorluİçerik🔎İçindekiler: Alg yağı (DHA, EPA), Zeytinyağı, DL-alfa tokoferol, Kolekalsiferol (D3 vitamini)
🔎Ocean TwoD DHA ve D3 vitamin içeren Damla Besin Değerleri
👉DHA 200 mg.
👉EPA 7,9 mg.
👉D3 vitamini 400 IU
📌Not: Besin Değerleri 4-10 yaş çocuklar ile 11 yaş ve üstü kişiler için tavsiye edilen günlük miktar (1 ml) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

GIDA DEDEKTİFİ
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri