Barlar, İlave Şekersiz, Özel İnceleme, Sponsorlu İçerik

Züber Lokma Orman Meyveli Fıstık Ezmeli Meyve Topu


Belki sıradışı fakat bayramda ikram edilmek üzere düşünebileceğiniz, piyasadaki birçok şekerleme ve çikolata türüne göre daha sade bir içeriğe sahip Züber Lokma çeşitlerinden Orman Meyveli Fıstık Ezmeli çeşidini inceliyoruz. 96 gr.’lık paketlerde satılan ürünün tek adedi 12 grama denk gelirken, tek pakette 8 adet meyve topu bulunuyor. Ürün içeriğinde ilave şeker veya tatlandırıcı bileşenler bulunmamasıyla benzer ikramlık ürünlerden ayrışıyor.Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; %58 oranında Hurma, %10 oranında Orman meyveleri ve %10 oranında Antep fıstığı olduğunu görüyoruz. Üründe temel olarak bulunan bu bileşenlere; Turna yemişi çekirdeği, Siyah havuç lifi, Nohut unu, Hindiba kökü ve fındık gibi doğal bileşenler eşlik ediyor.

Üründe ayrıca %0,4 oranında kakao tozu yer alırken, doğal orman meyvesi aroma vericisi üründe yer alan tek fakat yapay olmayan katkı maddesidir. Ürün bunların yanı sıra herhangi bir tatlandırıcı, ilave şeker, koruyucu veya renklendirici içermemektedir.Üründe özellikle hurmadan gelen yüksek oranda lif yanında siyah havuç lifi ve hinbiba kökü lifinin varlığı 100 gr.’da 16 gr. gibi yüksek bir lif oranına sahip olmasını sağlıyor. Bu da 12 gr.’lık tek adet üründe 7,1 gr. karbonhidratın yanında 1,9 gr. lif demek oluyor. Ürün tek adette ayrıca 0,8 gr. yağ ve 0,9 gr. protein içeriyor. Üründe ilave şeker bulunmuyor demiştik, 12 gr’lık tek adette yer alan 5,4 gr. şekerin tamamının hurma ve orman meyvelerinden gelen doğal şeker olduğunu belirtmek gerekiyor. Üründe orman meyveleri olarak sırasıyla turna yemişi, vişne ve çilek bulunduğunu da belirtelim. Bu meyvelerin doğal tatlarının yanı sıra; doğal renklerinin de topların üzerinde yer alan ufak topçuklardan görülebileceğini belirtelim. #NeYediğiniziBilin🔍İçindekiler: Hurma (%58), Orman Meyveleri (%10) [Turna yemişi, Vişne, Çilek], Yer fıstığı (%10), Turna yemişi çekirdeği (%5), Siyah havuç lifi, Nohut unu, Hindiba kökü lifi, Fındık, Kakao tozu (%0,4), Doğal orman meyvesi aroması
🔍Züber Lokma Orman Meyveli Fıstık Ezmeli Meyve Topu Besin Değerleri
👉Enerji 43 kcal
👉Karbonhidrat 7,1 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 0,9 gr.
👉Lif 1,9 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet meyve topu (12 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri